GALERIE: Australané udělali z jezdicích schodů úžasnou dekoraci. Tohle bychom chtěli i v pražském metru

Vlakové stanice mohou být krásnými místy, nemusí být jen špinavé a depresivní. Jsou to prostory, kterými denně projdou tisíce až miliony lidí, je tak potřeba, aby se zde cestující cítili dobře a něco je příjemně překvapilo.

Stanice regionálního vlaku Wynyard v Sydney získala neuvěřitelnou výzdobu. Jejím autorem je profesor architektury na místní univerzitě Chris Fox. Na skulpturu vážící 5 tun použil staré dřevěné eskalátory, které dopravce během rekonstrukce vyměnil za nové kovové.

Jezdící schody tak neskončily na skládce, ale získaly druhou šanci. Tentokrát už si na ně ale nemůžete stoupnout, můžete se na ně obdivně dívat. Skulptura vypadá, jako by se vznášela nad novým schodištěm, a působí futuristickým dojmem. Zároveň má podle tvůrců reprezentovat spojení starého a nového.

Staré eskalátory posloužily pro výzdobu stanice, Foto: instagram.com/inspirationgrid

V Sydney se to určitě povedlo. Člověk se musí zastavit a pořádně si objekt prohlédnout, aby uvěřil, že to jsou opravdu staré eskalátory a ne něco z jiného světa nebo z budoucnosti. Něco takového by se určitě hodilo i pražskému metru.

Podívejte se do galerie:

Další články:


Přečtěte si také