Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Česká malířka promění váš domov v tropickou džungli. Prohlédněte si její pestré obrazy plné květů a barev

Vrátit se z dovolené v tropech do šedivé zimy může být velmi depresivní. Zvlášť když venku chumelí a váš domov je smutně potemnělý. Zažeňte nudu a nostalgii a přijďte se podívat na výstavu české malířky Hany Mikulenkové, která vás ve svých obrazech přenese zpět do tropického ráje.
Vydáno: 10.01.2019
Tropický stav mysli malířky Hany Mikulenkové
Autor: Jakub Freiwald Tropický stav mysli malířky Hany Mikulenkové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Utéct na chvíli z šedivé zimy do tropické džungle plné pestrých květů a barev můžete i bez toho, aniž byste si zaplatili drahou dovolenou a letěli přes půlku planety. Česká malířka Hana Mikulenková vás do tropického ráje přenese už 17. ledna v ostravské galerii ZAZA. 

Rodačka z Valašského Meziřící svou výstavu pojmenovala TROPICKÝ STAV MYSLI. Název je příznačný, protože autorka převážnou část tvorby namalovala na tropickém ostrově Bali v Indonésii, kde pobývala přes rok. Navštěvovala Institut umění v hlavním městě Denpasaru a mimo institut tvořila také v ateliéru své velkoformátové malby nabité energií a výraznými barvami.

Malířka Hana Mikulenková v ateliéru na ostrově Bali.
Autor: Iveta Čevorová Malířka Hana Mikulenková v ateliéru na ostrově Bali.

Exotika na plátně

Autorka opustila na chvíli své oblíbené téma vody a vrhla se na florální tematiku a samotnou esenci a atmosféru ostrova, kterou jako by snově zaznamenávala do svých pláten. "V malbách přiznávám vliv okolní krajiny Indonésie a hlavně z abstrakce vyčleňuji více konkrétní prvky, hlavně přírodního charakteru, jako jsou palmové listy a exotické květiny. Fascinovalo mě místní světlo a intenzivní všudypřítomnost právě barev v každodenním životě. Ať už to byly obětinky v hinduistických klášterech, intenzivní zelená barva rýžových polí, nebo tyrkysově modrá barva oceánu," říká autorka o své tvorbě. 

Série obrazů - TROPICKÝ STAV MYSLI od Hany Mikulenkové, akryl a sprej na plátně.
Autor: Jakub Freiwald Série obrazů - TROPICKÝ STAV MYSLI od Hany Mikulenkové, akryl a sprej na plátně.

Série je velmi ucelená a Mikulenková ve svých mnohovrstevných obrazech kombinuje expresivní tahy štětcem s více sofistikovaným rukopisem za výrazného použití spreje. Tento střet funguje harmonicky, ale zároveň provokativně. Z maleb je cítit svoboda a uvolněnost.

Ukázku obrazů Hany Mikulenkové si můžete prohlédnout v naší galerii. S autorkou se nicméně můžete setkat osobně právě na vernisáži 17. ledna v galerii ZAZA v Ostravě. A kousek tropické džungle si poté odnést třeba i s sebou domů.

Adéla Skřivánková

Další články:

Zelené rostliny nejvíce vyniknou ve světlém a minimalistickém interiéru.

Džungle ve městě. Bydlete ve stylu tropického pralesa

Inspirujte se džunglí!

Inspirace tropickou džunglí: Vsaďte na květiny, vzory a pestré barvy

Článek je zařazen v: malba , obrazy , džungle , tropy , výstava , tropická džungle , inspirace
Speciály:
Reklama