návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Džungle ve městě. Bydlete ve stylu tropického pralesa

skrivaa , Vydáno: 17.09.2018
Zelené rostliny nejvíce vyniknou ve světlém a minimalistickém interiéru.
Autor: istock.com Zelené rostliny nejvíce vyniknou ve světlém a minimalistickém interiéru.
Razíte přírodní cestu, nacházíte krásu v jednoduchosti a milujete zelenolistou flóru? Pak jste ten správný nadšenec do urban jungle stylu. Přitáhněte si svou džungli do bytu v centru města. Stačí jenom chtít a vědět, jak na to! A od toho druhého jsme tady my s báječnými tipy nabitými zelení!

reklama

S nadšením utíkáte do tropů, abyste nasáli místní atmosféru, ale i inspiraci a kromě jiného od místních opsali i recept na permanentní úsměv na tváři? Nedivíme se vám, protože lepší antidepresivum bychom hledali jen stěží. A co takhle si kousek tropické džungle vtáhnout i k vám domů? Pohled na zelenou v bytě nejenom uklidňuje, ale tyto zelené krásky navíc čistí vzduch, tak proč utrácet za čističky, když to zvládnou i rostliny v květináči.

Jak ladit interiér?

Pokud přijde na věc, s klidnou duší ho ponechejte přesně podle svého vkusu. Akorát se snažte vzdát všeho, co nepochází z přírody. Preferujte přírodní materiály, jako je dřevo, a to nejlépe to exotické, keramiku, kámen a zcela přírodní tkaniny bez syntetických vláken. Místo vinylu na podlahu položte třeba nevšední korek, křesla zvolte ta z ratanu třeba se smaragdovým polstrováním, konferenční stolek chtějte z teakového dřeva a místo taburetky to chce háčkovaný puf v béžovém odstínu, úplně nejlépe přímo ten, co symbolizuje barvu písku na pláži, do kterého se zakusuje oceánová modř.

Klasický lustr chtějte zkrášlit proutěnou či ratanovou obrubou a jako dělící prvek využijte závěs s jednotlivými častmi bambusu. Všelijaké úložné boxy, obaly na květináče, koše na prádlo nebo truhlice na časopisy zaujmou v úpletu z trávy nebo mořských řas.

Milujete břečťan nebo jemu podobné rostliny? Umožněte jim se plazit podle vašeho vkusu, třeba takhle po kovové konstrukci.
Autor: istock.com Milujete břečťan nebo jemu podobné rostliny? Umožněte jim se plazit podle vašeho vkusu, třeba takhle po kovové konstrukci.

Jaké rostliny jsou ty nej?

Co se týká výběru zelené flóry, budou vám doslova oči přecházet z rozličných druhů. Nadchnout se můžete banánovníkem,  citroníkem, pomerančovníkem,  XXL fíkusy, kapradinami, kokosovou palmou, arekou, yukou, nolinou, alokázií nebo nenáročnými sukulenty či oblíbenými převislými rostlinami. Šanci dejte i tolik oblíbeným, leč náročnějším bonsajím nebo třeba kvetoucím orchidejím, které si potrpí na vlhký vzduch.

Dalším boomem v oblasti rostlin ztělesňují tzv. kokedamy. Oč se jedná? Jsou to závěsné rostliny v mechovém obalu, který plní kromě estetické funkce, i tu praktickou v rámci zadržení vlhkosti. Jsou do jisté míry podobné již výše zmíněným bonsajím. Kromě interiérových kokedam, existují také ty exteriérové, své vlastní levitující „aerárium“ tak můžete mít i vy. Aspoň se nebudete moci vymlouvat na nedostatek místa. A věřte, že návštěvě budou oči přecházet.

Rostliny si dejte i do koupelny.
Autor: istock.com Rostliny si dejte i do koupelny.

Do prostoru můžete zavěsit i jiné rostliny, stačí pořídit závěsné květináče či misky a můžete začít vesele sázet. Rostliny pozvěte nejenom do obýváku, ale i do koupelny či chodby, na parapet, vedle sedačky, zkrátka kamkoliv.

V poslední době jsou trendy tzv. rostlinná terárka, do kterých se zasazují rostliny takovým způsobem, jež zároveň slouží jako neotřelé dekorace.

Vyrobte si vlastní kokedamu

Jak vyrobit kokedamu? Použijte vhodné rostliny a pro mech zajděte do lesa

Kokedama z asparágusu: Jak pěstovat oblíbenou rostlinu v mechové kouli

Kokedama z asparágusu: Jak pěstovat oblíbenou rostlinu v mechové kouli

Další inspirace

Stěny ponechejte bílé a jednu hlavní můžete zahalit do tapety s palmovým listím. Pokud je to pro vás příliš, tapetu můžete zarámovat a až pak pověsit na stěnu.

Oříšky a jiné slané mlsání konzumujte z bambusových misek.

Do prostoru místo houpacího křesla pověste houpací síť a do ní přizvěte polštářek s třásněmi či záplavou dřevěných korálků nebo perel.

Návštěvě podávejte poctivý rum z cukrové třtiny. V tropech ho přece milují.

Utíkejte pro inspiraci do tropického pralesa!
Autor: istock.com Utíkejte pro inspiraci do tropického pralesa!

(LZ)

 

Přečtěte si také:

Tyto rostliny si pořiďte do koupelny.

Sprchové rostliny: Milují vlhkost a udrží koupelnu čistou

Inspirujte se džunglí!

Inspirace tropickou džunglí: Vsaďte na květiny, vzory a pestré barvy

reklama

Článek je zařazen v: džungle , obývací pokoj , jungle , rostliny , pokojové rostliny , pokojové květiny , inspirace , design , zelená , barvy v interiéru

reklama

Přečtěte si také