Bydlení

7. ledna 2019 16:36

maku-la@seznam.cz

Barva roku 2019 je modrá. Tenhle její odstín ještě neznáte

Rok 2019 má patřit modré barvě. Neměla by zkrátka chybět v žádném interiéru.

Celých dvanáct měsíců bude patřit modrému odstínu. Tvrdí to uznávaná malířská firma Behr Paint. Modrá je jedna ze základních barev barevného spektra, ale nejideálnějším odstínem pro letošní rok je Blueprint, který bychom přeložili jako modrotisk.

Psychologie modré barvy

Modrá je barvou klidu, míru, souladu a moudrosti. Dále je barvou moří, nebes a je připisována bohům. Symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, oddanost a tradici. Díky této barvě naleznemev interiéruklid a pohodu. Modrá vám pomůže relaxovat a uvolnit se.

Vinteriéru by neměla chybět, ale měli bychom snípracovat opatrně. Ve velké míře by se neměla objevovat vkuchyni. Je vhodnější na kuchyňské doplňky a malé věci než na celou pracovní linku.

Vložnici by si ji měli dopřát lidé, kterým je stále horko, protože zimomřiví jedinci by se pohledem na studenou modrou moc nezahřáli. Velmi vhodná je do obývacího pokoje a ve větších otevřených prostorech.

Blueprint aneb modrotisk

Jak takový modrotisk vlastně vypadá? Je o něco světlejší než odstín denim, ale zase se nejedná o námořnickou modrou. Blueprint dodá plno energie a pozitivní myšlení. Budete navíc více sebevědomí.

Podívejte se do naší galerie na to, jak nejlépe zakomponovat modrou do interiéru.


Přečtěte si také