Inspirujte se designem kaváren: Těchto 5 věcí se hodí i k vám domů

Až si zase budete dávat kávu, rozhlédněte se kolem sebe. Kavárny přinášejí inspiraci a ukazují nové trendy v bydlení. Pokud to není nějaká čtvrtá cenová, majitelé si vždycky dají záležet na tom, aby vytvořili co nejpříjemnější a nejoriginálnější prostředí.

Zkaváren si vždy vyberte jen to, co se domů opravdu hodí. Je jasné, že si do obýváku nedáte pět malých stolečků se židlemi, spíš se dívejte po dekoracích.

Barevné kombinace

Kavárníci si mohou dovolit experimentovat sbarvami, protože člověk vpodniku stráví maximálně hodinu nebo dvě. Výrazné tapety nebo kombinace kontrastních barev by domů neseděly, časem by nás začaly otravovat. Některé kombinace ale za zkoušku stojí. Třeba černobílé kachličky na obrázku by se daly použít i ve vaší koupelně nebo kuchyni.

Upcyklace

Nábytek do kaváren může být docela uniformní a mnohdy i drahý. Vmnohých podnicích tak nabídku obchodů obešli tím, že použili staré vybavenízobýváků našich babiček. Opotřebované židle se dají znovu natřít, křesla mohou dostat nové čalounění a stolům často sluší patina. Vždycky, než vyhodíte nějaký kus nábytku, popřemýšlejte, zda se by se dal znovu využít. Vkavárnách uvidíte, jak na to. Navíc pomůžete planetě. Většina nábytku se vyrobí ze dřeva, což zvyšuje jeho těžbu. Využitím starého nábytku omezíte svůj negativní vliv na životní prostředí.

Odvážné detaily

Kavárny jsou encyklopedií DIY projektů. Poslouží vám jako filtr pro všechny nápady zPinterestu. Vkavárnách uvidíte, jak DIY výrobky použít, jak zpracovat staré věci, jak ošklivé proměnit vhezké. Třeba tenhle hrnec měl už to nejlepší za sebou. Vařit by se vněm nedalo, tak mu kavárník provrtal dno a umístil do něj kabel se žárovkou. Lustr, který vyšel lacino, zaujme na první pohled a je to vskutku pravý kuchyňský doplněk.

Nádobí

Můžete jet do nákupního domu a levně tam pořídit jídelní set. Máte vystaráno, však ono se to stejně rozbije... Dívejte se ale, do čeho vám vkavárnách dají kávu nebo drink. Mnohdy si totiž ani nevšimneme, zjak krásného nádobí pijeme a jíme. Pokud opomeneme všechny ty reklamní hrníčky výrobců kávy a uniformní skleničky za pár korun, můžeme objevit úplné poklady. Třeba starou keramiku, letitý porcelán, smaltové hrnečky nebo broušené sklenice. Většinu takových kousků seženete na blešácích a doma se budou vyjímat stejně jako vkavárně.

Originální terasy

Vdnešní době už nestačí, když kavárník vyndá na ulici pár plastových židlí a stolků. Pokud hledáte nápad pro svou terasu, dívejte se na zahrádky kaváren. Objevíte tam nejen všelijaké druhy rostlin, ale hlavně uvidíte, jak by vypadala vaše terasa srůznými kusy nábytku a vrůzných barvách. Například tahle teráska jedné pražské kavárny dokazuje, že pro letní posezení se hodí i černá výmalba stěn a úplně jednoduchý dřevěný a paletový nábytek. Hotovo.


Přečtěte si také