Design a architektura

15. října 2018 06:00

Tereza Javorová

Modernost, syrovost, styl. To vám přinese do interiéru beton!

Beton máme spojený s hrubou stavbou a stavebními pracemi. Už dávno ale pronikl do interiérů a plní úlohu skvělého designového spojence. Jak na něj?

Přiznaný beton v interiéru je opravdová designová lahůdka, když víte, jak na něj a kde ho použít. Samozřejmě všeho s mírou, aby se vám byt neproměnil na šedou depresivní kobku. Když na beton ale půjdete s citem, můžete se těšit na jedinečný “wow efekt”, který do interiéru přinese!

Co všechno se dá z betonu udělat?

Překvapivě skoro vše, na co si vzpomenete! Současné technologie umožňují z betonu dělat nejen klasické podlahy a stěrky na zeď, ale třeba i nábytek nebo drobné dekorační předměty! Fantazii se meze nekladou. Z betonu můžete mít klidně i křehké vázy nebo elegantní svícny na jídelní stůl!

Nejzajímavějším extrémem jsou třeba betonové lampy, květináče nebo konferenční stolky. Vypadají opravdu jedinečně! Betonové lampy nejsou drahé, a dokonce je můžete zkusit vyrobit i doma. Jinak jsou k dostání na e-shopech s interiérovým designem.

Nejpopulárnější použití betonu

Nic naplat, nejoblíbenější jsou v interiérech stěrky. Moderní imitaci betonu obstará jen tenká vrstva cementové stěrky o síle několika milimetrů, která dokáže přilnout k jakémukoliv hladkému a pevnému povrchu. Její přednosti jsou především vysoká odolnost, snadná údržba a možnost výběru téměř jakékoliv barvy či odstínu.

Hodí se nejen na podlahy a stěny, ale i schody, nábytek a další povrchy. Jde tedy o designově velice tvárný materiál, výsledný povrch je navíc díky ruční aplikaci pokaždé originální a neopakovatelný.

Beton dejte do kuchyně a koupelny

Kde se bude beton opravdu vyjímat, to je koupelna a kuchyň. Bude zde působit krásně syrově, industriálně a moderně. Zároveň se dá kombinovat s mnoha přírodními materiály, které mu dodají šarm, eleganci a teplo. Nádherný bude s kamenem, dřevem nebo sklem!

V těchto místnostech také oceníte skvělé vlastnosti betonu! Je především voděodolný, takže ideální do sprchových koutů, na kuchyňské linky či barové pulty.

Dokáže ustát bez úhony extrémnější podmínky, takže se dobře hodí i do sauny nebo na terasy. Povrch stěrky může být hladký nebo drsný, v nabídce jsou různé finální úpravy jako lesk a mat, vše zkrátka můžete přizpůsobit svým potřebám a vkusu. Stěrkové a cementové povrchy jsou navíc vhodné k instalaci s podlahovým topením.

Nahlédněte do galerie, jak skvěle může vypadat beton v interiéru.

(ku)


Přečtěte si také