Posviťte si měsícem. Tyto lampy vypadají přesně jako luna v úplňku, podívejte se

Proč mít lustr, když vám pokoj může prozářit svit měsíce? Jedna tchaj-wanská společnost začala vyrábět lampy, které jsou malými kopiemi měsíce. Máte rádi horory, nebo jste romantici? Měsíční svítidla zaujmou každého.

Designéři z firmyACORN Studionavrhli lampy v různých velikostech, od mini verze, která padne akorát do dlaně, po obrovský měsíc o průměru 60 centimetrů. Lampy jsou vyrobené z odolného sklolaminátu vhodného i do venkovního prostředí a svítí v nich LED diody. Vytvářejí zajímavý efekt, který ocení i děti. Světlo toiž není ostré, a tak se lampa dá použít jako noční lampička. Jinak se ale jedná o designérský kousek čistě pro efekt. Na rozdíl od jiných konkurečních levnějších výrobků, které se nedávno objevily na internetu, nemá měsíc od ACORN Studio podstavec a kromě napájecího kabelu tak vytváří dojem, že se vám vprostřed obýváku opravdu povaluje nebeské těleso.

Společnost na svůj projekt vybírala peníze skrze crowdfundingový portál Indiegogo. O dva roky později se měsíční lampy dostaly do prodeje a hned se proměnily v hit internetu. Jejich cena je ovšem poměrně vysoká. Za nejmenší měsíc zaplatíte v přepočtu zhruba 1700 korun. Za největší měsíc pak dáte téměř 20 tisíc korun. Většina z nás si tak vystačí jednou do měsíce s pravou lunou na obloze, nicméně designérský kousek je to úžasný.

Podívejte se, jak se s měsícem dá svítit doma:

(mh)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také