Takhle vypadal ideální domov podle IKEA. Podívejte se do katalogů od roku 1951

Líbilo by se vám bydlet v domě podle IKEA z padesátých let, nebo byste dali přednost sedmdesátým rokům? Mrkněte se, jak se vyvíjel vkus podle známého výrobce nábytku.

Zatímco šedesátá léta působila novátorsky a sedmdesáté roky málem futuristicky, osmdesátky se vrátily k tradicím a devadesátá léta byla možná až moc tradiční. Za půlstoletí se toho hodně změnilo, některé věci ale přetrvaly. Například populární pohovka Klippan se v obchodních domech IKEA objevila už v roce 1979 a první křeslo Poäng ještě o rok dříve. A prodávají se dodnes.

První katalogy ještě dávaly přednost grafice a kresbě, od šedesátých let se pak na obálkách objevují barevné fotografie. Najdete tu tehdy populární sektorový nábytek, ale také křesílka, která by se hodila i do současných interiérů.

Katalog IKEA z roku 1967. Foto: Pinterest.com/smorgaspinners

Sedmdesátá léta se rychle vyvíjela a nabízela různorodé nápady. Následující dekádu pak interiérům dominovaly barvy, nebo naopak krémové odstíny a romantika. Devadesáté roky se už přiblížily dnešnímu vkusu, ale i tak tu najdeme věci, které bychom si do bytu asi nedali. Přesvědčte se sami:

Další články:

Sdílejte článek
Štítky design ikea IKEA

Přečtěte si také