Urazte hrníčkem. Designérka vytvořila sprostý porcelán, který vyžene každou nechtěnou návštěvu

Jak byste se tvářili, kdybyste se napili ze šálku a najednou se na jeho vnitřní straně objevilo „Umři“? Americká výtvarnice Melissa Johnson vytvořila sérii porcelánu, který každého hosta urazí a nebo rovnou vyděsí.

Designérka a umělkyně vystupující pod jménemMiss Havishamse inspiruje gotickou kulturou a její tvorba zavání viktoriánskou Anglií a záhadami. Teď internet pobavila sérií hrníčků, které mají na své vnitřní straně nebo podšálku napsanou nějakou urážku. Jinak vypadají jako klasické hrníčky, které najdete v kredencích svých babiček.

Jsou výrazně zdobené barvami, vzory a zlatými linkami, takže na první pohled připomínají staré výrobky porcelánek, nakonec ale zjistíte, že něco takového by před sto lety naši puritánští předci rozhodně nevytvořili.

Doufám, že se udávíš, Foto: facebook.com/pg/misshavishamstea

„Jedna moudrá žena mi jednou řekla: Když máš ve svém srdci nenávist, musí ven,“ říká Johnson o svém nápadu vytvořit nádobí, které byste návštěvě jen tak nenabídli. A pokud, tak jen za podmínky, že dotyčného či dotyčnou opravdu nemáte rádi. Hrníčky si můžete pořídit zde. Jejich ceny startují na 60 dolarech, tedy zhruba 1300 korunách.

Podívejte se do galerie, jak hrníčky vypadají:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také