Dětský pokoj

3. července 2017 07:00

Iva Kropáčková

Kreativní tipy pro dětský pokoj za pár korun, byť vypadají draze!

Zařizujete pokoj malému capartovi, avšak drží vás napjatý rozpočet poměrně při zemi? To ale vůbec neznamená, že levně zařízený pokoj nemůže vynikat neotřelým kouzlem.

Děti potřebují mít již od útlého věku kolem sebe inspirující prostředí, aby se mohly vyvíjet. Tak zařizování nenechejte náhodě a do puntíku si sním pohrajte. Tady najdete zajímavou inspiraci...

Hra na indiány

Zásadní při zařizování dětského pokoje je výběr ideálního nábytku, který sdítětem „poroste“ a vy tak nebudete nuceni kupovat za pár let jiný. Bude totiž barevně i stylově neutrální. Základem této realizace je bílá barva a zařízení ve stejném tónu. Tím to ale vše začíná. Na hlavní stěnu (kpostýlce) přimalujte hory čnící až do mraků, na podlahu postavte tradiční týpí a kroky ztlumte kobercem svyšším vláknem.

Interiér zpestřete vlastní malbou na stěně..., Foto: iStock

Vyplouváme!

Vtomto směru je tapeta opravdu všemocná. Pokud na žádnou podobnou nemůžete natrefit, zkuste spojit své umělecké síly a zahrajte si na malíře. Velryby můžete nahradit samolepkami, určitě na animované obyvatele podmořského světa narazíte vobchodech nebo na síti. A pak už zbývá zdřevěných prken stlouci čelo, jakožto základ pro rybářský domek a na něj zavěsit záchranný kruh jako tematickou rekvizitu. A noční stolek bez průtahů natřete namodro.

Pro malé mořské vlky, Foto: iStock

Pudrově růžová nabádá kmateřské lásce

Stejně jako šaty dělají člověka, tak barvy zase rozbíjí zažitou nudu a fádnost. Hlavní stěnu natřete jemným nádechem růžové a menší část ponechejte až o dva tóny světlejší. Tam mimo jiné přijdou dřevěné dekorace ve tvaru srdce vtéže odstínech, kterými hraje stěna. Pod postýlku situujte také kusový koberec a pamatujte na něžné osvětlení, ať váš drobeček nemusí usínat po tmě.

Pro sladkou dceru, Foto: iStock

Něco pro puberťáky

Propadl váš teenager cestování? Tak pak mu místo obrazu nad psací stůl zavěste nástěnku smapou světa, do které si bude moci zapichovat barevné připínáčky, a to třeba i svlaječkami navštívených zemí. Tato nástěnka se stane nejenom motivací, ale navíc přivolá svému majiteli vzpomínky na zážitky, které prožil na cizí půdě. Neváhejte celou místnost sladit do modré a klidně ji dávkujte postupně za pomoci světlých a tmavých odstínů. Ať je na co se koukat a přitom výsledek působí sladěně.

Teenagerův svět..., Foto: iStock

Má vaše dcera růžové brýle?

Stačí pár drobností v oblíbené barvě..., Foto: iStock

Nechcete o proměně na pink království ani slyšet? Lze ji zvládnout za pár korun. Klasické bílé zásuvky prokombinujte spink boxy, na podlahu (přesněji na její střed) položte huňatý kusový koberec vsytě fuchsiové, na pracovní stůl se vytaste sfoto rámečky ve stejném odstínu a nakonec nalepte na hlavní stěnu samolepky poutající pozornost. Touží vaše dcera po intimní atmosféře, kde by mohla nerušeně snít? Nad sedačku nebo křeslo zavěste konstrukci, která zahalí relaxační kout průsvitným závěsem na způsob baldachýnu tak, jak to známe zpohádek Tisíce a jedné noci.

Zákoutí pro princeznu, Foto: iStock

-lz-


Přečtěte si také