Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Kreativní tipy pro dětský pokoj za pár korun, byť vypadají draze!

Zařizujete pokoj malému capartovi, avšak drží vás napjatý rozpočet poměrně při zemi? To ale vůbec neznamená, že levně zařízený pokoj nemůže vynikat neotřelým kouzlem.
Vydáno: 03.07.2017
Zařídit dětský pokoj nemusí být drahé...
Autor: iStock Zařídit dětský pokoj nemusí být drahé...

Děti potřebují mít již od útlého věku kolem sebe inspirující prostředí, aby se mohly vyvíjet. Tak zařizování nenechejte náhodě a do puntíku si s ním pohrajte. Tady najdete zajímavou inspiraci...

Hra na indiány

Zásadní při zařizování dětského pokoje je výběr ideálního nábytku, který s dítětem „poroste“ a vy tak nebudete nuceni kupovat za pár let jiný. Bude totiž barevně i stylově neutrální. Základem této realizace je bílá barva a zařízení ve stejném tónu. Tím to ale vše začíná. Na hlavní stěnu (k postýlce) přimalujte hory čnící až do mraků, na podlahu postavte tradiční týpí a kroky ztlumte kobercem s vyšším vláknem.

Interiér zpestřete vlastní malbou na stěně... Foto: Interiér zpestřete vlastní malbou na stěně..., Foto: iStock

 

Vyplouváme!

V tomto směru je tapeta opravdu všemocná. Pokud na žádnou podobnou nemůžete natrefit, zkuste spojit své umělecké síly a zahrajte si na malíře. Velryby můžete nahradit samolepkami, určitě na animované obyvatele podmořského světa narazíte v obchodech nebo na síti. A pak už zbývá z dřevěných prken stlouci čelo, jakožto základ pro rybářský domek a na něj zavěsit záchranný kruh jako tematickou rekvizitu. A noční stolek bez průtahů natřete namodro.

Pro malé mořské vlky Foto: Pro malé mořské vlky, Foto: iStock

 

Pudrově růžová nabádá k mateřské lásce

Stejně jako šaty dělají člověka, tak barvy zase rozbíjí zažitou nudu a fádnost. Hlavní stěnu natřete jemným nádechem růžové a menší část ponechejte až o dva tóny světlejší. Tam mimo jiné přijdou dřevěné dekorace ve tvaru srdce v téže odstínech, kterými hraje stěna. Pod postýlku situujte také kusový koberec a pamatujte na něžné osvětlení, ať váš drobeček nemusí usínat po tmě.

Pro sladkou dceru Foto: Pro sladkou dceru, Foto: iStock

 

Něco pro puberťáky

Propadl váš teenager cestování? Tak pak mu místo obrazu nad psací stůl zavěste nástěnku s mapou světa, do které si bude moci zapichovat barevné připínáčky, a to třeba i s vlaječkami navštívených zemí. Tato nástěnka se stane nejenom motivací, ale navíc přivolá svému majiteli vzpomínky na zážitky, které prožil na cizí půdě. Neváhejte celou místnost sladit do modré a klidně ji dávkujte postupně za pomoci světlých a tmavých odstínů. Ať je na co se koukat a přitom výsledek působí sladěně.

Teenagerův svět... Foto: Teenagerův svět..., Foto: iStock

 

Má vaše dcera růžové brýle?

Stačí pár drobností v oblíbené barvě... Foto: Stačí pár drobností v oblíbené barvě..., Foto: iStock

 

Nechcete o proměně na pink království ani slyšet? Lze ji zvládnout za pár korun. Klasické bílé zásuvky prokombinujte s pink boxy, na podlahu (přesněji na její střed) položte huňatý kusový koberec v sytě fuchsiové, na pracovní stůl se vytaste s foto rámečky ve stejném odstínu a nakonec nalepte na hlavní stěnu samolepky poutající pozornost. Touží vaše dcera po intimní atmosféře, kde by mohla nerušeně snít? Nad sedačku nebo křeslo zavěste konstrukci, která zahalí relaxační kout průsvitným závěsem na způsob baldachýnu tak, jak to známe z pohádek Tisíce a jedné noci.

Zákoutí pro princeznu Foto: Zákoutí pro princeznu, Foto: iStock

-lz- 

Článek je zařazen v: děti , dětský pokoj , zařizování , levný nábytek

reklama