Jak na to

15. ledna 2019 15:18

Adéla Skřivánková

Valentýnská večeře: Ohromte svou lásku dokonale prostřeným stolem

Chcete oslavit svátek zamilovaných romantickou večeří? Neponechte nic náhodě a omračte svou lásku dokonale prostřeným stolem.

Valentýnský svátek se už pomalu domestikoval i v našich končinách, a i když se všichni dušují, že ho neslaví, mnoho párů čeká romantická večeře. Pokud ji chcete pojmout jako překvapení, zkuste se letos inspirovat a dovést romantiku k dokonalosti.

I když by si váš partner možná otevřel pivo a objednal pizzu, klidně převezměte otěže a dokormidlujte ho večer k dokonalému stolu, kde na něj bude čekat něco nevídaného.

Přinášíme vám k inspiraci několik “vymazlených” romantických vizí, jak prostřít stůl, aby se večer povedl na milion procent.

Černá a rudá

Pokud chcete letos zkusit něco neobvyklého nebo máte doma chlapa, který se u bílého ubrusu necítí zrovna nejlépe, můžete ho okouzlit dramatickou kombinací černé a červené. Tyto dvě barvy vypadají spolu skvěle a nemusíte se bát, až něco ukápne z talíře či sklenky. Navíc je to sexy, stejně jako steak, který mu budete servírovat.

Dokonale klasicky

Nehodláte se spokojit s ničím jiným než dokonale provedenou klasikou? Pak budete potřebovat bílý porcelán, bílý ubrus a červené růže. Budou hovořit za vás a zvát na perfektní večeři, kterou si oba zasloužíte. Nemusíte se zabývat zbytečnými efekty, jednoduché svíčky a okvětní lístky růží budou dokonale stačit.

Okouzlete bílou

Že k Valentýnu patří červená? Toho se rozhodně nemusíte držet! Důležitá je přece romantická atmosféra. Tu vám vykouzlí bílé růže, a když budou v kombinaci se stříbrem a dřevem, vysloužíte si rozhodně obdiv za originalitu!

Rustikální pohádka

Budete na Valentýna na zasněžené chalupě? Nechte promluvit přírodu. Klidně rezignujte na dokonalé růže, které patří spíš do salonů a obejděte les a zahradu. Připomeňte si, že zima ještě nekončí a pozvěte kouzlo zasněžených lesů ke svému stolu.

Fialově to jde také

Vezměte do ruky nůžky, fialovou netkanou látku a klidně si vytvořte vlastní romantické prostírání jen pro ten speciální večer. Fialová působí tajemně a luxusně, přitom vás podobná krása pod talířem přijde doslova na pár korun.

Pozvěte předjaří

Možná je pro vás Valentýn jakousi pomyslnou bránou do předjaří, kdy zima slábne a dny se protahují. Nové začátky, svěží barvy a cibuloviny, i tak může vypadat romantická dekorace na svátek zamilovaných. Tulipány se už dají celkem běžně sehnat i v supermarketech za solidní cenu a dají vašemu prostírání optimismus a svěžest.

Na další nápady na valentýnský stůl pro dva se podívejte do naší galerie!

(KU)

Pokud chcete svou lásku překvapit originálním valentýnským přáním nebo citátem, inspiraci můžete načerpat zde.

A pokud chcete partnera či partnerku překvapit originálním valentýnským dárkem, ale nevíte, jaký pořídit, tipy najdete tady.

Další články:


Přečtěte si také