Vánoce

21. prosince 2023 09:20

Simona Sedláčková

Ozdobte vánoční stromek ručně vyrobenými sněhovými koulemi. Skvěle vypadají a hned tak neroztají

Krásně zasněžených bílých Vánoc jsme se už několik let nedočkali. Možná na horách, ale v nížinách? Tam si musíme Vánoce na sněhu připomenout alespoň dekoracemi, třeba si můžete podle našeho návodu vyrobit na stromeček nádherné sněhové kouličky. Pěkně vypadají a hned tak neroztají.

Vypadá to, že Vánoce budou zase na blátě, a tak si aspoň stromeček ozdobte ručně vyrobenými sněhovými kouličkami. Budete si muset pořídit kuličky z polystyrenu, bílou přízi s kokosovým vzhledem a očka na vánoční ozdoby, pokud je nemáte doma, ale výsledek bude stát za to. Na stromečku se tyhle koule vyjímají nádherně!

Co potřebujete na sněhové koule

INSPIRUJETE SE: Věnec z klubíček. Vánoční dekorace na dveře ze zbytků vlny

Jak postupovat při výrobě sněhových koulí krok za krokem

1. krok. Do každé polystyrenové koule zašroubujte očko z umělé hmoty. Ve výtvarných potřebách nebo na internetu se prodávají různé druhy.

2. krok: Začátek příze přilepte na polystyrenovou kouličku tavnou pistolí a začněte ji omotávat přízí stejně, jako když smotáváte klubko vlny. Konec příze opět přilepte tavnou pistolí.

3. krok: Očkem na hotových kouličkách provlékněte provázek a vytvořte očka na zavěšení. Hotové ozdoby zavěste do okna nebo na stromek.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková


Přečtěte si také