Jak na to

31. ledna 2018 05:00

Matouš Hartman

GALERIE: Díky těmto 15 nápadům využijete úplně nepotřebné věci, které máme doma

Na některé DIY projekty vám stačí opravdu málo. Z odpadu, který se povaluje doma, se může stát lampa, květináč nebo rám pro zrcadlo. Podívejte se doma a popřemýšlejte, jak můžete staré věci využít. Inspiraci najdete v tomto článku.

Napadlo vás, že ze žárovek, které už nesvítí, můžete udělat lampičku? Skleněná část žárovky poslouží jako zásobník na petrolej a pak už stačí jen doplnit knot a uchytit žárovku k podložce. Proměnit takové struhadlo ve stojánek na tužky nebo lustr je také otázka minut.

Většina nápadů v naší galerii je snadná a nezabere moc času. Konkrétně krabička od iPhonu vám báječně poslouží pro uchovávání másla. Stačí ji jen umýt. Velice jednoduché jsou také květináče z pneumatik. Nevypadají vůbec špatně! Na jiné projekty budete potřebovat víc času i šikovnosti. Třeba když budete chtít vyrobit knihovnu z klavíru, nebo zrcadlo ze starých tenisových raket.

Jako rámy pro zrcadla, nebo fotografie poslouží vyřazené rakety, Foto: Imgur/epicnesshunter

I to se ale vyplatí. Použitím starých věcí, které najdete doma, získáte originální vybavení bytu. Budete se moct pochlubit svým známým nejen novinkami v interiéru, ale také tím, jak jste kreativní!

Inspiraci hledejte v galerii:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také