návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak odstranit skvrny od červené řepy? Máme 4 zaručené způsoby

skrivaa , Vydáno: 16.02.2019
Jak odstranit skvrny od červené řepy?
Autor: istock.com Jak odstranit skvrny od červené řepy?
Červená řepa je velmi chutná a zdravá. Její skvělá pověst ji předchází, ale stejně tak jako varování, že je prakticky nevypratelná. My se zastrašit nenechali a vyzkoušeli na vlastním oblečení, jak odstranit skvrny od červené řepy. A tady jsou čtyři zaručené způsoby!

reklama

S odstraněním červeno-růžových skvrn neotálejte. Jakmile se umažete, okamžitě oděv dejte pod teplou až horkou vodu. Skvrny by měly téměř ihned zmizet. Pokud si jich všimnete, až když jsou zaschlé, nevěště hlavu. Oblíbené tričko nemusí letět nenávratně do koše. Vyzkoušejte jeden z následujících tipů:

Kašička z pracího prášku

Prací prášek smíchejte s malým množstvím vody a vzniklou kašičku naneste houbičkou na skvrnu. Je dobré, pokud pod ušpiněný oděv dáte kus starší utěrky či dětské bavlněné pleny. Kašičku nechejte chvíli působit a poté textil v daném místě lehce proměne a opláchněte teplou vodou.

Skvrna od vína je postrachem všech obýváků

Jak vyčistit kožešiny a nábytek od červeného vína, žvýkačky či mastnoty? Odstraňte skvrny za pár minut

Hledejte ekologické varianty.

3 x recept na ekologický prací prášek. Vyrobte si prostředek na barevné i bílé prádlo

Žlučové mýdlo

Pokud ještě neznáte žlučové mýdlo, tak naběhněte do drogerie a i hned si alespoň jedno pořiďte. Stojí pár korun a je nepostradatelným pomocníkem v boji s odolnými skvrnami. Obsahuje volskou žluč a dokáže zatočit jak se skvrnami od řepy, tak například i od červeného zelí.

Jak vyrobit ekologický prací prášek?
Autor: istock.com Jak vyrobit ekologický prací prášek?

Prostředek na mytí nádobí

K této technice jsme byli trochu skeptičtí. Přece jen nám přišlo divné používat prostředek na mytí nádobí místo pracího prášku. Překvapivě to však funguje. Neředěný saponát naneste na skvrnu, chvíli nechejte působit a poté ho houbičkou (jak jinak než na nádobí) vtírejte do látky. Budete mít možná pocit, že skvrnu ještě více rozmazáváte, ale jakmile látku dáte pod horkou vodu, skvrna by měla začít mizet.

Ocet

Ocet je v domácnosti nepostradatelný. Nejenže si bez něj nedokážeme představit mnoho našich tradičních pokrmů, ale funguje skvěle i jako čistící prostředek. Často se používá v kombinaci s jedlou sodou.

Na skrvnu od červené řepy naneste trochu octa a jemně jej hadříkem nebo houbičkou roztírejte po látce. Postupujte opatrně, ať ji nepoškodíte. Skvrna bude pravděpodobně ještě chvíli odolávat, ale po běžném vyprání v pračce by měla být ta tam.

České ženy nemají pomocnici.

Češky se stydí objednat si paní na úklid. Je to dědictví komunismu?

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Tip: Pokud ani jeden z tipů nepomůže, což není úplně pravděpodobné, přejděte k lehce drastické, ale o to účinnější metodě. Otevřete okna, nandejte si rukavice a na skvrnu naneste čpavek. Opatrně jej vklepejte do látky, nechte pár minut působit, poté na něj naneste běžné mýdlo a dejte vyprat.

Odstraňte skvrny během pár minut.
Autor: istock.com Odstraňte skvrny během pár minut.

 

Ať už použijete jakoukoliv metodu, oděv následně dejte prát s běžným pracím práškem na 40 stupňů. Po skvrnách od červené řepy by neměly být ani památky.

reklama

Článek je zařazen v: červená řepa , skvrny , jak odstranit , prací prostředek , ocet

reklama

Přečtěte si také