Jak na to

21. listopadu 2018 06:00

Tereza Javorová

Jak rozmrazit přední sklo auta za méně než minutu? Máme geniální návod!

Naše zimy nebývají poslední roky nic moc, ale přece jen se dokážou ozvat pořádnými mrazy. Ty sice netrvají dlouho, ale ráno nám mohou připravit nepříjemné překvapení. Potřebujeme do práce a najednou musíme škrábat auto... Vlastně nemusíte! Vyzkoušejte trik, jak superrychle rozmrazit sklo!

Výhodou pro vás je, pokud má auto ve výbavě funkci rozmrazování oken.I tak to chvíli bude trvat a tento technický zlepšovák se může stát časově náročnou součástí ranní rutiny. Poradíme vám zlepšovák, který si zamilujete!

Nebudeme se chlubit cizím peřím, přišel s ním Ken Weathers, meteorolog pro zpravodajskou stanici WATE 6 v Tennessee, který chce, aby zimní rána spoluobčanů byla trochu snesitelnější. Vyrůstal totiž na Středozápadě, a tak zná dobře všechny ranní triky, které se dají použít na zamrzlé auto.

Samozřejmě si můžete koupit drahý rozmrazovací sprej, vyrážet ráno co ráno o čtvrt hodiny dříve nebo se lopotit s podivnou rukavicí, co má na hřbetě škrabku na led. Žádná metoda není ovšem úplně spolehlivá a ani bezproblémová. Ale Ken Weathers, hrdina všech zimních řidičů, přišel s domácím zlepšovákem, který vám zabere jen minutu.

Ingredience, které budete potřebovat, máte s největší pravděpodobností už doma (nebo pořídíte v lékárně) a vězte, že tenhle fígl vám zimní rána opravdu výrazně usnadní.

Budete potřebovat:

  • rozprašovač
  • dezinfekční roztok obsahující isopropylalkohol
  • vodu
  • odměrku

Postup:

Smíchejte dvě třetiny dezinfekčního roztoku s jednou třetinou vody. Dejte je prostě do rozprašovací lahvičky a nastříkejte na zamrzlé přední okno. Pak se stane zázrak! Prakticky okamžitě, jakmile se dotkne okna, led a námraza zmizí jako nic!

Nenechávejte směs v dosahu dětí a lahvičku označte.

Zázračný isopropylalkohol

Za účinností této domácí směsi stojí právě látka zvaná isopropylalkohol. Vlastnostmi je velmi blízká klasickému alkoholu, je rozpustná ve vodě a rychle se odpařuje. Používá se v lakýrnictví, kosmetickém průmyslu nebo ve farmacii jako součást dezinfekce. Na rozdíl od vody má schopnost rozpouštět lepkavé zbytky, jako jsou zaschlé žvýkačky anebo lak na vlasy na zrcadle v koupelně a v našem případě i led! Není to nijak významně nebezpečná látka, ale rozhodně ji neochutnávejte ani nevdechujte!


Přečtěte si také