Vánoce

22. prosince 2019 14:00

Matouš Hartman

Jak ušetřit za balicí papír: Zkuste balit dárky nakřivo nebo do ubrousků

Jedna role nestačí. Nikdy. A pokud chcete opravdu hezké balicí papíry, necháte v obchodě klidně i několik stovek. Zkuste pár tipů, které balicí papír ušetří, a vy zabalíte více dárků za méně peněz.

Balte nakřivo

Stává se, že zbyde kus papíru, do kterého se krabička nevejde. A zkusili jste ji položit na papír diagonálně? Jak to funguje, se můžete podívat ve videu. Do zdánlivě malého kusu papíru tak zabalíte dárek, pro který byste jinak museli kupovat další roli papíru.

Balte do ubrousků

Menší dárky se vejdou do ubrousků. Takže pokud máte vzorovaný nebo hezky barevný papírový ubrousek, můžete ho směle použít. Bude to originální řešení, jen pozor při balení, aby se jemný papír nepotrhal.

Balte do novin, plakátů i map

Ostatně dárek můžete zabalit prakticky do čehokoli. Ideální jsou starší noviny, časopisy, mapy nebo třeba plakáty. Doplňte je výraznou mašlí a máte vyhráno. Potištěný papír totiž na dárcích vypadá báječně.

Kupte balicí papír na balíky

Balicí papír je univerzálním pomocníkem. Nemusíte do něj balit jen krabice, které chcete poslat poštou. Výtvarníci ho používají na kreslení, vy do něj můžete zabalit dárky. Prodává se ve větších rolích než vánoční balicí papír a rozhodně nestojí takové peníze. Navíc ho můžete nazdobit sami. Podívejte se do galerie, jak zobyčejného balicího papíru udělat sváteční:

Nebalte vůbec

Zvlášť pokud se řídíte zero waste životním stylem, je balicí papír jen zbytečností, co se hned vyhodí. Můžete proto místo mašličky použít provázek a doplnit ho chvojím nebo šiškami. Pokud vám odpad nevadí, můžete použít mašličku zejména na lahve nebo zavařeniny. Ty balit do papíru nemusíte a ozdobnou taštičku taky nepotřebují.

Další vánoční vychytávky:


Přečtěte si také