reklama

Matraci vyčistí jedlá soda. Zbaví ji nepříjemného zápachu

Matouš Hartman
6. července 2021
Triků pro domácnost s jedlou sodou je nespočet. Pomůže dokonce i v ložnici, kde s její pomocí udržíme matraci bez zápachů. Postup, jak jedlou sodu použít, je jednoduchý. Je ho potřeba opakovat alespoň jednou za čtvrt roku.
reklama

Jedlá soda dokáže vybělit prádlo, skvělé využití má i na zahradě, funguje také jako pohlcovač pachu. Matraci sice nezbaví skvrn, ale dokáže udržet textil svěží. Musíme ji používat opakovaně a pravidelně, abychom dosáhli kýženého výsledku.

Budeme potřebovat

  • Jedlou sodu
  • Kartáč
  • Vysavač

Postup

  1. Matraci nejprve pořádně vyluxujeme, abychom ji zbavili malých částeček a prachu.
  2. Následně na matraci nasypeme jedlou sodu. Mnohem lepší je sodu pořídit v bezobalových obchodech, protože jí budeme potřebovat větší množství. Vyraztese zavařovačkou do nejbližšího obchodu. Soda vás vyjde lacino a navíc pomůžete životnímu prostředí.
  3. Kartáčem dostaňte sodu do textilie a nechte působit. Soda matraci neublíží, takže tady platí, čím déle, tím lépe. Ideální je tak přistoupit k čištění sodou, když třeba odjíždíte na víkend na chatu. Působení sody přes noc nebo dvě matraci jedině pomůže.
  4. Nakonec znovu vezmeme vysavač a matraci pořádně vyluxujeme, abychom dostali všechnu jedlou sodu z textilu.

Díky tomu, že jedlá soda na sebe váže pachy, bude matrace svěží. Proces je potřeba po čase opakovat. Jedlá soda je přírodní prostředek a neumí si poradit s opravdu starými a dlouho nečištěnými matracemi. Důležitá je při jejím použití pravidelnost.

Další triky s jedlou sodou:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: úklidmatracejedlá soda
reklama