Jak na to

6. července 2021 09:45

Matouš Hartman

Matraci vyčistí jedlá soda. Zbaví ji nepříjemného zápachu

Triků pro domácnost s jedlou sodou je nespočet. Pomůže dokonce i v ložnici, kde s její pomocí udržíme matraci bez zápachů. Postup, jak jedlou sodu použít, je jednoduchý. Je ho potřeba opakovat alespoň jednou za čtvrt roku.

Jedlá soda dokáže vybělit prádlo, skvělé využití má i na zahradě, funguje také jako pohlcovač pachu. Matraci sice nezbaví skvrn, ale dokáže udržet textil svěží. Musíme ji používat opakovaně a pravidelně, abychom dosáhli kýženého výsledku.

Budeme potřebovat

  • Jedlou sodu
  • Kartáč
  • Vysavač

Postup

  1. Matraci nejprve pořádně vyluxujeme, abychom ji zbavili malých částeček a prachu.
  2. Následně na matraci nasypeme jedlou sodu. Mnohem lepší je sodu pořídit v bezobalových obchodech, protože jí budeme potřebovat větší množství. Vyraztese zavařovačkou do nejbližšího obchodu. Soda vás vyjde lacino a navíc pomůžete životnímu prostředí.
  3. Kartáčem dostaňte sodu do textilie a nechte působit. Soda matraci neublíží, takže tady platí, čím déle, tím lépe. Ideální je tak přistoupit k čištění sodou, když třeba odjíždíte na víkend na chatu. Působení sody přes noc nebo dvě matraci jedině pomůže.
  4. Nakonec znovu vezmeme vysavač a matraci pořádně vyluxujeme, abychom dostali všechnu jedlou sodu z textilu.

Díky tomu, že jedlá soda na sebe váže pachy, bude matrace svěží. Proces je potřeba po čase opakovat. Jedlá soda je přírodní prostředek a neumí si poradit s opravdu starými a dlouho nečištěnými matracemi. Důležitá je při jejím použití pravidelnost.

Další triky s jedlou sodou:

Sdílejte článek

Přečtěte si také