Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Účinné triky, jak vyčistit matraci

Matraci je nutné alespoň občas vyčistit. Je to věc, na které denně strávíme několik hodin. Jak bychom se o ni měli starat, abychom předešli plísni, nečistotám a případným alergiím?
Vydáno: 11.01.2019
Čistá matrace
Autor: istock.com Čistá matrace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Matrace hraje nenahraditelnou roli v našem životě. Každý den jí věnujeme v průměru sedm hodin spánku. Je tedy jasné, že za čas je matrace plná prachu, skvrn, nečistot a někdy i plísní. Z takové matrace můžeme lehce dostat alergii nebo dráždivý kašel.

Co způsobuje stres?

7 věcí, které způsobují stres. Máme je doma všichni

Zkuste ho využít i jinde než v kuchyni

10 triků, jak využít mycí prostředek na nádobí

V případě zdraví bychom na sobě nikdy neměli šetřit. Matrace je věc, do které se vyplatí investovat. V dnešní době je na trhu nespočet variant, které dokážou uspokojit individuální potřeby zákazníka. O každou matraci bychom se však měli starat stejně důkladně.

Matrace by měla být vždy čistá.
Autor: istock.com Matrace by měla být vždy čistá.

Mnoho lidí netuší, jak se o matraci starat. Pokud chcete sobě a své rodině připravit ideální místo pro zdravý spánek plný příjemných snů, prohlédněte si naše tipy a triky.

Jak vyčistit matraci krok po kroku

1. Vysajte ji

Než začnete se samotným čištěním, matraci důkladně vysajte vysavačem s nástavcem na tkaniny. Je to ten, který má na konci hlavice kartáč. Pokud ho doma nemáte, klasická trubice vám jej nahradí. Snažte se vysát celou plochu a důkladně veškeré švy a záhyby.

Čistota je důležitá.
Autor: istock.com Čistota je důležitá.

2. Soda odstraní pižmo

Přirozeně se v noci potíme. Je tedy samozřejmé, že poměrná část našeho potu skončí v samotné matraci. Ta může po čase nepříjemně zapáchat. K osvěžení vám postačí jedlá soda, kterou nasypte na matraci a kartáčem ji lehce třete po matraci. Soda se zapracuje i dovnitř, což pomůže odstranit zpocený odér. Matraci pak nechejte alespoň hodinu odpočinout.

Soda, sůl a citrón
Autor: istock.com Soda, sůl a citrón

3. Opět ji vysajte

Vysavač budete potřebovat znovu. Tentokrát vysajte i sodu, která na matraci zbyla.

4. Vyrobte si čistič

Co budete potřebovat:

Prací prášek na běžné prádlo (bez bělidla)

Teplá voda

Rozstřikovač na rostliny

Houbička na nádobí

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Skvrna od vína je postrachem všech obýváků

Jak vyčistit kožešiny a nábytek od červeného vína, žvýkačky či mastnoty? Odstraňte skvrny za pár minut

Do 250 ml teplé vody přidejte půl polévkové lžíce pracího prášku. Přidejte směs do spreje a naneste ji na matraci. Nechejte působit několik minut a poté houbičku zapracujte do matrace. Roztok pak ještě několikrát setřete houbičkou s čistou vodou a nechejte matraci uschnout. To samé bychom měli aplikovat i na druhou stranu matrace.

Jak na skvrnu od krve nebo moči?

Krev jde z látky těžko.
Autor: istock.com Krev jde z látky těžko.

Na skvrnu od krve vám bude nejlepším pomocníkem půl hrnku 3% peroxidu vodíku, který smíchejte se saponátem na nádobí a s čajovou lžičkou soli. Směs naneste na krvavou skvrnu a nechejte zaschnout. Poté pastu seškrábejte a znovu naneste bezbarvým hadrem vodík, který jemně vmasírujte. Skvrna by měla zmizet.

Investujte do kvalitní matrace.

Vyberte si kvalitní matraci. Přestanou vás bolet záda a konečně se vyspíte

Kvalitní spánek

Zaručený kvalitní spánek: 7 věcí, které z ložnice musí pryč!

Článek je zařazen v: matrace , úklid , jaknato , jak vyčistit matraci , čistění , ložnice , spánek , alergie , plíseň , vlhko , prostředek , ekologie
Reklama