reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Účinné triky, jak vyčistit matraci

Čistá matrace
Autor: istock.com Čistá matrace
Matraci je nutné alespoň občas vyčistit. Je to věc, na které denně strávíme několik hodin. Jak bychom se o ni měli starat, abychom předešli plísni, nečistotám a případným alergiím?

reklama

Matrace hraje nenahraditelnou roli v našem životě. Každý den jí věnujeme v průměru sedm hodin spánku. Je tedy jasné, že za čas je matrace plná prachu, skvrn, nečistot a někdy i plísní. Z takové matrace můžeme lehce dostat alergii nebo dráždivý kašel.

Co způsobuje stres?

7 věcí, které způsobují stres. Máme je doma všichni

Zkuste ho využít i jinde než v kuchyni

10 triků, jak využít mycí prostředek na nádobí

V případě zdraví bychom na sobě nikdy neměli šetřit. Matrace je věc, do které se vyplatí investovat. V dnešní době je na trhu nespočet variant, které dokážou uspokojit individuální potřeby zákazníka. O každou matraci bychom se však měli starat stejně důkladně.

Matrace by měla být vždy čistá.
Autor: istock.com Matrace by měla být vždy čistá.

Mnoho lidí netuší, jak se o matraci starat. Pokud chcete sobě a své rodině připravit ideální místo pro zdravý spánek plný příjemných snů, prohlédněte si naše tipy a triky.

Jak vyčistit matraci krok po kroku

1. Vysajte ji

Než začnete se samotným čištěním, matraci důkladně vysajte vysavačem s nástavcem na tkaniny. Je to ten, který má na konci hlavice kartáč. Pokud ho doma nemáte, klasická trubice vám jej nahradí. Snažte se vysát celou plochu a důkladně veškeré švy a záhyby.

Čistota je důležitá.
Autor: istock.com Čistota je důležitá.

2. Soda odstraní pižmo

Přirozeně se v noci potíme. Je tedy samozřejmé, že poměrná část našeho potu skončí v samotné matraci. Ta může po čase nepříjemně zapáchat. K osvěžení vám postačí jedlá soda, kterou nasypte na matraci a kartáčem ji lehce třete po matraci. Soda se zapracuje i dovnitř, což pomůže odstranit zpocený odér. Matraci pak nechejte alespoň hodinu odpočinout.

Soda, sůl a citrón
Autor: istock.com Soda, sůl a citrón

3. Opět ji vysajte

Vysavač budete potřebovat znovu. Tentokrát vysajte i sodu, která na matraci zbyla.

4. Vyrobte si čistič

Co budete potřebovat:

Prací prášek na běžné prádlo (bez bělidla)

Teplá voda

Rozstřikovač na rostliny

Houbička na nádobí

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Skvrna od vína je postrachem všech obýváků

Jak vyčistit kožešiny a nábytek od červeného vína, žvýkačky či mastnoty? Odstraňte skvrny za pár minut

Do 250 ml teplé vody přidejte půl polévkové lžíce pracího prášku. Přidejte směs do spreje a naneste ji na matraci. Nechejte působit několik minut a poté houbičku zapracujte do matrace. Roztok pak ještě několikrát setřete houbičkou s čistou vodou a nechejte matraci uschnout. To samé bychom měli aplikovat i na druhou stranu matrace.

Jak na skvrnu od krve nebo moči?

Krev jde z látky těžko.
Autor: istock.com Krev jde z látky těžko.

Na skvrnu od krve vám bude nejlepším pomocníkem půl hrnku 3% peroxidu vodíku, který smíchejte se saponátem na nádobí a s čajovou lžičkou soli. Směs naneste na krvavou skvrnu a nechejte zaschnout. Poté pastu seškrábejte a znovu naneste bezbarvým hadrem vodík, který jemně vmasírujte. Skvrna by měla zmizet.

Investujte do kvalitní matrace.

Vyberte si kvalitní matraci. Přestanou vás bolet záda a konečně se vyspíte

Kvalitní spánek

Zaručený kvalitní spánek: 7 věcí, které z ložnice musí pryč!

reklama

Článek je zařazen v: matrace , úklid , jaknato , jak vyčistit matraci , čistění , ložnice , spánek , alergie , plíseň , vlhko , prostředek , ekologie

reklama

Přečtěte si také