Vytvořte si věnec z papírových květů hortenzií, který nikdy neuvadne

Líbí se vám věnce ze sušených květů hortenzií, ale na zahradě vám žádné nekvetou? Nebo naopak máte nádhernými květy obsypaný celý keř, ale je vám líto je stříhat? Nevadí, vytvořte si věnec z papíru, nebo dokonce z umělých květin! Poradíme vám, jak na to.

Věnec zpapírových květů hortenzií můžete vyrábět i spolu světšími dětmi. Je to docela jednoduché a sšikovnými vykrajovátky na papír vám půjde práce rychle od ruky.

Co budete potřebovat na věnec zpapírových hortenzií

  1. vykrajovátko na květy
  2. vykrajovátko na listy
  3. tupý (příborový) nůž
  4. barevné papíry
  5. tavnou pistoli a silikonové tyčinky
  6. polystyrenové polokoule dvou velikostí
  7. korpus na věnce zpolystyrenu nebo kruh z kartonu

Jak budete postupovat při výrobě věnce

Z barevných papírů si vykrajovátkem na papíry připravte spoustu kvítků a o okraj příborového nože lehce zaoblete jednotlivé okvětní lístky. Stačí jenom protáhnout lístek mezi nožem a bříškem palce.

Jednotlivé kvítky nalepte tavnou pistolí na polystyrenové polokoule. Nalepujte je hustě, jeden vedle druhého.

Z papírů vněkolika odstínech zelené barvy si dalším vykrajovátkem připravte listy. Listy opět zaoblete o hranu nože a podélně přehněte na polovinu. Můžete použít i speciální hladítko, ale úplně postačí příborový nůž.

Připravená květenství a listy nalepte tavnou pistolí na polystyrenový korpus na věnce nebo jenom na kruh, vystřižený zkartonu. Použít můžete například starou papírovou krabici.

Krásný věnec vytvoříte i zumělých květů hortenzie, které zakoupíte vkvětinářství nebo vhobbymarketech. Jednotlivá květenství odstřihněte kleštěmi, protože uvnitř plastového stonku bývá pevný drátek a tenkým vázacím drátkem je připevněte na základ věnce zpolystyrenu nebo ze slámy.

Patří hortenzie mezi vaše oblíbené zahradní keře? Máme pro vás tipy co udělat, aby se jim na vaší zahradě dobře dařilo, a dokonce i tip na krásnou dekoraci:


Přečtěte si také