Zkoušeli jsme vypěstovat batáty. Šlo to snadno, ale úroda nebyla velká

Batáty v naší rodině přímo zbožňujeme. Jemné a příjemně nasládlé hlízy jsou nejlepší nakrájené na hranolky, posypané jemným kořením na grilovanou zeleninu a upečené v troubě. Cena batátů v obchodech není zrovna nejnižší, a tak když nám jednou batát, položený na okenním parapetu, vypustil prvních pár lístků, zkusili jsme z něho vypěstovat vlastní úrodu. Jak to dopadlo?

Minulý rok, brzy na jaře, se batát, položený na parapetu okna v kuchyni, začal probouzet k životu. Původně nebyl určený k množení, ale ke konzumaci, a pocházel z běžné nabídky supermarketu. Jak je možné, že z něho začaly růst lístky, i když bývají všechny jedlé hlízy, tedy i obyčejné brambory, ošetřeny proti klíčení? Možná nějakým způsobem zrovna tenhle batát svému osudu unikl, možná nijak ošetřen nebyl. V každém případě si vesele vypustil první lístky, které však dál nerostly, a to po dobu několika týdnů.

Ve vodě řízky zapustily kořeny

Na internetu jsme našli návod, jak množit batáty určené k pěstování, a v něm autor radil, odříznout první výhonky z hlízy a vložit je do vody. Rada to byla skutečně skvělá, protože i naše odříznuté výhony po vložení do skleničky s vodou začaly růst jako o závod. Po 14 dnech už měly pěkné kořínky a mohly proto putovat dál.

V květináčích se batáty zazelenaly

Mladé sazeničky batátů jsme vysadili do malých květináčků naplněných substrátem. V prvních dnech původně načervenalé až vínové výhony začaly zelenat a světle zelenou barvu měly i nově rašící lístky. Bohužel po několika dnech začaly původně slibně se vyvíjející rostlinky chřadnout a jejich listy začaly opadávat. Teplých dnů v polovině května se tak z původních 12 rostlinek dočkala jen jedna jediná, ale konečně nastal den, kdy se i ranní teploty vyšplhaly na více než 10 °C a mladý batát putoval ven na záhon.

Vyrostla nenápadná rostlina

Sazenici batátu jsme vysadili do volné půdy v druhé polovině května. Opět podle rad na internetu jsme batát hodně zalévali a rostlinka kupodivu docela dobře rostla, i když její malé listy neměly nic společného s bujnými rostlinami dekoračních batátů, které každoročně pěstujeme v truhlíku spolu s balkonovými květinami, nejčastěji s miniaturními petúniemi, zvanými million bells.

Den sklizně nastal na konci září

Na konci září přišel dlouho očekávaný den sklizně. Do zahrady jsme se vypravili s rýčem, ale nakonec ani nebyl potřeba. Rostlinka se nechala poměrně jednoduše z půdy vytáhnout a na jejích kořenech se pohupovaly dva maličké batátky. Úroda tedy sice nestála ani za řeč, ale chuť vypěstovaných batátů byla přímo dokonalá. Byly to jednoduše naše batáty! I když velmi skromné velikosti. Pro příště určitě zůstaneme u batátů kupovaných, ale možná náš pokus inspiruje i další experimentátory. Je dost možné, že sazenice batátů, které občas nabízejí některá zahradnictví, porostou mnohem lépe i v našich přírodních podmínkách, ale na to už si budete muset přijít sami. Nás chuť na jejich pěstování na pár let přešla.

Zdroj: Autorský text Simona Sedláčková a https://www.vitalia.cz/clanky/cim-to-ze-prodejcum-brambory-neklici-vyuzivaji-chemii/


Přečtěte si také