Kuchyně

23. října 2016 08:45

Markéta Zídková

Milovníci umění při modernizaci zachovali původní ráz bytu. A vyplatilo se!

Úspěšná rekonstrukce bytu ve starém domě předpokládá schopnost rozpoznat, co musí pryč a které součásti původního vybavení si naopak zaslouží pečlivou renovaci. Nové věci je pak třeba volit tak, aby s dobovým základem v něčem korespondovaly. V následujícím bytě se to povedlo v každém detailu.

Dobrým vodítkem k tomu, aby nový nábytek ladil s letitou podlahou a dalšími povrchy, jsou jejich sjednocující vlastnosti. O ty se architekti opřeli i při rekonstrukci tohoto pražského bytu.

V projektu rekonstrukce bytu ve starším činžovním domě v české metropoli autoři ze studia Edit Architects umně skloubili různé vlivy, styly i nápady klientů do harmonického a příjemného celku. Měli přitom na zřeteli prostředí, které by působilo současně a zároveň zachovávalo atmosféru starého.

Z překližky je i barevně odlišená šatna. Foto: Alexandr Dobrovodský

Hlavním motivem interiéru se proto stala práce s různými autentickými materiály, jejich povrchy a texturami. V bohaté kombinaci se nové přirozeně propojuje se starými původními prvky (podlahy, dveře, obklady, omítky), které se noví majitelé pokusili v co největším rozsahu zachovat.

Všechny nové truhlářské prvky včetně velké otevřené kuchyně architekti navrhli z překližky, jejíž výrazná kresba tvoří jednotící linku, zatímco různě barevné tónování povrchu odlišuje jednotlivé části. Hlavní ložnici pak dominuje velká postel navržená na míru, která pokračuje do okna jako parapet a lavice, a také vestavěná šatna, jejíž přední strana slouží jako knihovna.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také