Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ložnice je místo odpočinku. 5 tipů od designéra, jak ji zařídit, aby vyhovovala oběma

Interiérový designér radí, jak zařídit perfektní ložnici pro oba.
Vydáno: 15.10.2016
Vybavit společnou ložnici, aby se v ní oba cítili dobře, není až tak velký problém
Vybavit společnou ložnici, aby se v ní oba cítili dobře, není až tak velký problém Autor: Flynnside Out Productions/Hgtv.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud žijete v páru, pak je dobré se nad tím, jak pojmete místo, kde se spolu chcete oddávat spánku, zamyslet už dopředu. Ložnice by na vás oba měla působit příjemně a nenásilně. Tady je pár tipů od interiérového designéra Briana Patricka Flyna. Jak pěkně vypadají, uvidíte v naší galerii.

Pro stěny vybírejte klidné a neutrální barvy. Tlumená zelená a modrá dobře ladí s látkami a nábytkem z přírodních materiálů. Zdobení stěn něčím, co se líbí vám oběma, se může zdát jako problém. Lze jej ale vyřešit něčím smysluplným, třeba fotografiemi, zajímavou mapou s poznačenými místy, kde jste byli nebo kam máte chuť jet. A neurazí ani přírodní motivy.

Neshodnete-li se na tématu obrázků, co si třeba do ložnice pověsit mapu s vyznačenými místy, která jste už navštívili? Foto: Neshodnete-li se na tématu obrázků, co si třeba do ložnice pověsit mapu s vyznačenými místy, která jste už navštívili?, Foto: Flynnside Out Productions/Hgtv.com

Barvu bytových doplňků také asi nebude tak snadné vyřešit. Většinou přibývají časem a každý z páru má „jiné chutě“. Pokud by byly příliš daleko od sebe, je tu jedna rada. Sáhněte po metalických odstínech nebo površích, jejichž lesk dokáže zrcadlit okolí. To se vyplatí především u dražších položek, jako třeba u stolních nebo stojacích lamp.

Na podlahu je dobré skutečné dřevo. Rychle se prohřeje a nestudí tolik do nohou. Když na dřevěnou podlahu nejsou u vás doma podmínky, napodobte alespoň vzhled a zem pokryjte plovoucí podlahou s imitací dřeva. Proti chladu použijte u postele kobereček.

U bytových doplňků myslete na to, že když se úplně neshodnete, je dobré volit materiály, které odrážejí okolí, nebo jako tato lampa jsou do jisté míry průhledné Foto: U bytových doplňků myslete na to, že když se úplně neshodnete, je dobré volit materiály, které odrážejí okolí, nebo jako tato lampa jsou do jisté míry průhledné, Foto: Flynnside Out Productions/Hgtv.com

Zvažte investici do čela postele. Vyšší je velmi praktické. Občas si člověk v posteli totiž i rád sedne, třeba k četbě zajímavé knížky, nebo aby si pochutnal na snídani jako v nějakém romantickém filmu. Kdo má rád polstrovaný nábytek, může ještě pár stovek přisypat, a koupit pelest polstrovanou. Opřít se o měkké, je příjemné.

Důležité také je, aby každý měl v ložnici dostatek úložného prostoru. Nejlépe hned u postele. Noční stolky, které v sobě dokážou skrýt nepořádek, jsou o to cennější, že navozují v místnosti pocit úhlednosti a čistoty.

Na stěnu si můžete pověsit i moderní tapisérii. Nemusí jít o nic drahého a je to pěkné i tak Foto: Na stěnu si můžete pověsit i moderní tapisérii. Nemusí jít o nic drahého a je to pěkné i tak, Foto: Flynnside Out Productions/Hgtv.com

Nezapomeňte ani na lampičky. Dobré jsou ty, u kterých se dá nastavovat intenzita světla stejně jako ty, jež umí zaměřit svůj svit na menší plochu. Třeba pro čtení tak, aby světlo nerušilo partnera ve spánku.

Lépe se spí v chladnějším prostoru. V létě to ale může být problém. Když nechcete utrácet za klimatizaci, nebo vám není příjemná, zvolte ventilátor. Ten zabudovaný ve stropu, třeba i s osvětlením, nebude překážet a ještě bude účinnější, než přenosné typy. Pokud má váš stropní ventilátor ještě dálkové ovládání, pak je to exkluzivně pohodlné chlazení.

Velkoformátové umění dnes láká čím dál více zájemců. Hodí se i do ložnice, máte-li tam na stěně dost místa. A nemáte-li, můžete využít tapety, nebo si na podlahu pořídit nějaký větší nevšední koberec. Nemusí jít hned o nějaký ten z Arábie nebo Asie. Stačí moderní s jednoduchými tvary nebo strukturou.

V nabídce obchodů s povlečením je náročné si vybrat. Tolik pěkných vzorů. Myslete ale také na to, že pro nový pocit v ložnici nemusíte hned kupovat nové povlaky. Zkuste kombinaci toho, co už máte. Míchat barevné tóny a textury může být v mnohém objevné a hravé. Navíc si společným návrhem a zkoušením kombinací můžete zpestřit společné chvíle. Myslete ale na výsledek, který by měl navozovat klidný a harmonický pocit.

A na závěr - dokupte si pár polštářků a povlaků na ně, které bude s vaší vycizelovanou ložnicí souznít. Polštářky navozují neodolatelný pocit pohodlí a domova.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Apartment Therapy Japonští minimalisté často v ložnici házejí na zem jen tenký futon, který oku minimalisty lahodí, ale méně už potěší jeho kosti. Na situaci vyzrál minimalista – vykuk, který postel zapustil do podia

Ložnice bez postele? 15 fotek, které ukazují, jak jsou Japonci posedlí minimalismem

Kovová pelest s odlomenými kousky laku a výzdoba na stěnách nás zavádějí kamsi na přelom 19. a 20. století.

Inspirace: Projděte si 20 kouzelných ložnic ve stylu vintage

Pod vilami developeři zřídí umělé korály

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

Článek je zařazen v: ložnice , postel , interiérový design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama