Bydlení slavných

23. února 2023 16:09

redakce Prima Living

Miloš Zeman se v Lánech stěhuje do atypické vily. Jak jeho nové bydlení vypadá?

Stávající prezident Miloš Zeman (78) už 9. března, až předá prezidentský mandát Petru Pavlovi (61), opustí zámek v Lánech. Ve středočeské obci se mu ale natolik zalíbilo, že si tu s manželkou Ivanou (57) pořídili nový dům. Jak jejich nové bydlení vypadá?

Po deseti letech Miloš Zeman definitivně opustí prezidentské sídlo na zámku v Lánech, které si hodně oblíbil. Nejvýrazněji je ale s lánským zámkem spjata osobnost prvního československého prezidenta Tomáš Garrigua Masaryka, který tu strávil sedmnáct let. Zeman ale středočeské Lány neopustí, přestěhuje se jenom o kousek dál. Jeho novým domovem bude dům v lukrativní části obce.

Z bungalovu je vila

Ačkoli původně hovořil Zeman o novém domě, který si nechal s manželkou Ivanou postavit v Lánech, jako o malém bungalovu, nakonec se z něj ale vyklubala luxusní vila, psali jsme na našem webu. Stojí na pozemku o rozloze tisíc metrů čtverečních, který stál 2,5 milionu korun. Stavba má 283 metrů čtverečních podlahové plochy na dvou podlažích. Dům je pro rodinu Miloše Zemana dostatečně prostorný. Svůj pokoj tu má také dcera Kateřina, která jistě bude tatínkovi ve stáří oporou.

V přízemí domu má podle informací deníku Blesk být kuchyně, obývák s krbem, knihovna, koupelna, ložnice a zimní zahrada. O patro výš jsou ještě další dvě ložnice a koupelna. Dům má dvě terasy, velkou v přízemí a menší v patře.

Podívejte se na nový domov Miloše Zemana

Už dříve Miloš Zeman uvedl, že se nejvíce těší na svou velkou knihovnu a houpací křeslo, kde plánuje trávit volný čas. „Budu číst zajímavé knihy a tak trochu i vzpomínat,“ nastínil důchodové plány ve vánočním poselství na konci loňského roku.

Mohlo by vás zajímat: Jak bydlí prezident Petr Pavel

Dům na konci slepé ulice

Zemanův dům se nachází na konci slepé ulice v klidné části Lán, kde se staví další nové domy. Hned za nemovitostí je silniční obchvat, ale od aut ho dělí svah a zeď jehličnatých stromů a vzrostlých keřů, které dům zakrývají a měly by tlumit hluk od projíždějících vozidel. Soukromí a klid tak Zemanovým asi chybět nebude.

Již hotový dům nyní z přední části obklopuje plot z dřevěných prken, z boku pak drátěný plot. Na bráně, poštovní schránce ani zvonku s kamerou zatím není nic, co by naznačovalo, že by nemovitost patřila Zemanovi, což se ovšem následující měsíc s největší pravděpodobností změní, uvádí web Prima Ženy.

Domu nechybí posuvná brána s přímým vjezdem do garáže, přední dvorek a dvojice vstupních bezbariérových dveří. Při příjezdu do klidné části Lán vyčnívá především druhé patro domu se zkosenou střechou a terasou.

Zahrada je plná keřů a jehličnanů

Prostorná je i zahrada v zadní části domu se zastřešeným koridorem, keři a jehličnany. Do zahrady vedou z domu skleněné posuvné dveře. Hned u drátěného plotu je několik vysazených trubačů neboli křivoušů kořenujících (Campsis radicans), opadavé samopnoucí dřevité liány s červenými květy, které dorůstají do výšky až 10 metrů a dokážou růst tak bujně, že zahubí a umačkají vše, co při svém růstu potkají.

Jakou má bungalov cenu

Kdyby se Miloš Zeman rozhodl, že nový dům mu nevyhovuje a chtěl by ho prodat, na trh by ho mohl umístit za velmi zajímavou cenu. „Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům prodat, zvládl bych to nejméně za 25 milionů korun. Lány jsou atraktivní, dům je navržen architektem. Na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybějí,“ řekl pro CNN Prima News realitní makléř Tomáš Kučera.

Odborník na nemovitosti potvrdil, že i přes svou velikost se dá dům skutečně považovat za bungalov: „Klasický bungalov je přízemní stavba. Málokdo ale ví, že jím může být i stavba, která má jakési ‚půlpatro‘. Při troše fantazie se tak dá dům prezidenta považovat opravdu za bungalov.“

Podívejte se, jak bydlel první československý prezident T. G. Masaryk

Zdroje: cnn.iprima.czzeny.iprima.czblesk.cz/

Sdílejte článek
Štítky bydlení Miloš Zeman Lány

Přečtěte si také