Trendy

13. listopadu 2018 16:03

redakce Prima Zoom

Domy hollywoodských hvězd lehly popelem. Toto jsou záběry, ze kterých vás bude mrazit

I americké hvězdy jsou jen lidé. Když přijde přírodní katastrofa, neubráníme se následkům nikdo. Několik slavných, kteří žijí v Kalifornii, teď přišlo o všechno.

Americké celebrity vtěchto dnech zjišťují škody, které jim způsobil kalifornský požár, jaký Los Angeles ještě nikdy nezažilo. Obří oheň, který se rozšířil kolem Malibu, zapříčinil evakuaci 300000 lidí, kteří museli opustit své domovy. Některé se už bohužel nepodařilo zachránit. Záchranáři hledají desítky nezvěstných, jsou jich až dvě stovky.

Požár až zvesmíru

Požár nazvaný Camp Fire vypukl minulý týden ve čtvrtek. NASA s pomocí svých satelitů vypustila tento týden detailní snímek zobrazující požár vKalifornii.

Satelit NASA Landsat 8 zachytil první snímek ráno 8. listopadu, jen pár hodin po vypuknutí požáru. Vnejsilnější okamžik se oheň rozpínal průměrně o více než jedno fotbalové hřiště za tři vteřiny. Kouř zakrývá širokou část severozápadní části státu. Dým ze všech tří požárů lze vidět i nad Tichým oceánem.

Toto je video, které zaznamenává úprk před požárem.

Celebrity opustily své domovy

Kim Kardashian a Kanye West údajně najali tým "soukromých hasičů", kteří pomáhali zachránit jejich sídlo. Miley Cyrus ztratila svůj domov úplně. Herečka se netajila tím, že vždy vlastnila jen jediný dům.

Dalšími evakuovanými jsou Lady Gaga, Martin Sheen, Kylie Jenner, Jessica Simpson nebo například herec Gerard Butler.

Podívejte se na video vytvořené zpostů celebrit zesociálních sítí.


Přečtěte si také