Bydlení slavných

3. srpna 2022 08:30

redakce Prima Living

Brad Pitt si koupil starý dům od slavného architekta. Stojí na neskutečném místě

Slavný herec rozšířil seznam nemovitostí, které mu patří, o výjimečnou stavbu v kalifornském Carmelu. Autorem domu zvaného Seaward je slavný architekt Charles Summer Greene, který ho před sto lety navrhl pro byznysmena a spisovatele D. L. Jamese.

Tohle vůbec nebylo levné. Brad Pitt zaplatil za historický dům zhruba 40 milionů dolarů, což je v přepočtu přes 900 milionů korun. Získal za to ikonickou stavbu na pobřežních útesech pod pohořím Big Sur poblíž kalifornského Monterey.

Patří k ní malé soukromé zátoky s žebříky, schody a chodníčky s lavičkami, z nichž se dá kochat úžasným výhledem na záliv a nedaleký národní park Los Lobos.

Pitt je už dlouho fanouškem architekta Charlese Sumnera Greena. Už před lety si koupil několik domů ve čtvrti Los Feliz v Los Angeles, poblíž jiného slavného domu Craftsman, který je rovněž dílem architektů Greenových.

Zatímco však u Los Angeles stavěli bratři Greenové hlavně za dřeva, to se týká například slavného Gamble House, Pittův Seaward je jiný. Stavba je vybudovaná z místního kamene, a tak částečně splývá z povrchem útesu, na jehož vrcholu stojí.

Přesně o to architektovi šlo, přičemž pokud jde o styl domu, inspiroval se ve Středomoří – dům je z pískovce a žuly, což mimo jiné zajišťuje i uvnitř příjemné klima. Svou vnější podobou stavba odkazuje i k hradu Tintagel na cornwallském pobřeží britských ostrovů.

Stavba domu začala v roce 2018 a trvala pět let.

V domě Seaward teď několik let nikdo nebydlel. Mimochodem, není to jediná stavba na pozemku, je na něm hned několik jiných staveb v jiném stylu, například ateliéry s prosklenými střechami. Okolí není nejživější. V Carmel Highlands je jen jeden obchod se smíšeným zbožím a benzinka.

Ale je to místo oblíbené celebritami, bydlí tu například Clint Eastwood, který byl na konci 80. let dokonce starostou města a stále vlastní mnoho nemovitostí v této oblasti.

Herec a producent Brad Pitt v průběhu let vlastnil rezidence v Hollywoodu, na jihu Francie, na Mallorce, v New Yorku a New Orleans, spekuloval se také o nákupu nemovitostí v oblasti Lake of the Ozarks v jeho rodném Missouri.

Zdroj: Profimedia.cz; https://www.dailymail.co.uk/news/article-11051057/Brads-Pacific-paradise-retreat-Pitt-splashes-40m-historic-house-celebrity-haven.html; https://www.architecturaldigest.com/story/brad-pitt-real-estate-portfolio


Přečtěte si také