Jak na to

21. července 2019 11:00

Markéta Kašková

7 uklízecích triků, které jsou divné, ale fungují: Umyjte koupelnu limonádou a záchod zubní pastou

V dnešní době se dají na internetu najít nejrůznější nápady a po domácku vymyšlené zlepšováky, které šetří čas i peníze. Je to pochopitelné, lidé si snaží usnadnit práci, jak to jen jde. Ale i přes vaši kreativní mysl, napadlo by vás někdy vyčistit toaletu zubní pastou nebo ošetřit si boty micelární vodou?

Lidé se snaží vymýšlet doposud nevymyšlené a tím si usnadnit práci. My se dnes zaměříme na nevšední nápady, které můžete využít při domácím úklidu, pomohou vám vyčistit boty a konečně porazíte zaschlé skvrny. Tyto vychytávky se vám možná budou zdát na první pohled šílené, jakmile je ale jednou zkusíte, už se jich nikdy nevzdáte.

1. Sladkýnápojumyjekoupelnu

Nápoje, které obsahují kyselinu citronovou, si hravě poradí se špínou vkoupelně. Kyselina citronová je přírodním čistidlem a je tedy skvělou alternativou jiných chemických přípravků.

2. Micelární voda na tenisky

Jak popisuje bloggerka Lady Rosie ve svém videu, stačí jen namočit vatový tamponek běžnou micelární vodou,nanést na boty a pak otřít mokrým hadříkem. Tento kosmetický produkt vám pomůže oživit starou, špinavou nebokoženou obuv.

3. Zubní pasta nahradí tablety do toalety

Pokud nechcete utrácet peníze za speciální toaletní tablety, můžete použít klasickou zubní pastu. Jedna tuba vám vydrží na 3 měsíce. Toaleta se mentolově provoní a soda v zubní pastě mísu dokonale vybělí. Můžete ji použít i místo výplně nádržky. Stačí jen udělat do pasty pár děr a přivázat ji kmíse.

4. Houbičkana mytí udrží zeleninu čerstvou

Pokud vložíte klasické houbičky na mytí do boxu, kde uchováváte ovoce a zeleninu, tak absorbují veškerou vlhkost a pachy zpotravin a zůstanou déle čerstvé.

5. Držák na omáčky zkartonu od vajec

Povedený trik pro všechny milovníky grilování, kteří však nesnášejí v lednici všudy možně pohozené lahvičky od omáček. Stačí odříznout spodní díl kartonu od vajec a omáčky do něj naskládat.

6. Žehlení bez žehličky

Doma si můžete vyrobit speciální přípravek, který vyžehlí veškeré prádlo za vás. Navíc hezky voní, takže si nemusíte dělat při praní starost saviváží.

Jak na to:

  1. Připravte si rozprašovač, kam namícháte přípravek
  2. 1 lžičku vlasového kondicionéru
  3. 1. lžičku octa
  4. 2 sklenice vody
  5. Smíchaný přípravek nastříkejte na pověšené prádlo a počkejte, až uschne

7. Past na octomilky

Otravné mušky zná moc dobře každý, kdo alespoň někdy jí ovoce. Líhnou se nekontrolovatelně a dokážou nám znepříjemnit den. Mušky můžete však snadno pochytat do pasti. Do zavařovačky nalijte trochu šťávy nebo džusu, přichyťte gumičkou fólii a přikryjte jí otvor, do kterého špejlí udělátepár děr, aby mušky ke šťávě prolétly. Ven už se nedostanou.

Další články:


Přečtěte si také