Bydlení

8. června 2019 08:00

Tereza Javorová

Jak použít odlakovač na nehty v domácnosti? Poradí si s lepidlem, fixou i smůlou

To, že je na odlakovači napsáno “na nehty”, ješte neznamená, že ho musíte použít jen na ně! Podívejte se na skvělé způsoby, jak vám pomůže v domácnosti.

Odlakovač na nehty má téměř každá žena doma, ale po pravdě, kolikrát si lak z nehtů spíš sloupete? Pokud vám doma odlakovač leží ladem, zapojte ho do údržby domácnosti. Hodí se k:

Odstraní samolepky a nálepky

Vyhněte se trapasu, že necháte na dárku cenovku. Zbytky lepidla po nálepkách jednoduše odstraníte vatovým tamponkem s kapkou odlakovače.

Vyčistí šmárance fixou

Pro děti je svět jedno velké malířské pláno a nejrychleji se z nich stávají umělci před bílou zdí s černou fixou v ruce. Pokud dítě tvořilo zrovna tam, kde se vám mistrovské dílo zrovna nehodí, čmárance snadno odstraníte odlakovačem na nehty.

Poradí si sesekundovýmlepidlem

Drží jako kámen a z upatlaných prstů jej škrábeme ještě několik dní. Sekundové neboli vteřinové lepidlo je skvělým pomocníkem, pokud však zrovna nekápne vedle. Postihne-li vás taková pohroma, skočte po odlakovači na nehty! Vatový tamponek namočte v odlakovači a místo postižené lepidlem jemně mněte. Za chvíli by po lepidle nemělo být ani památky.

Zbaví vás smůly

Lepí se vám smůla na paty? Jděte štěstí naproti a smůlu přinesenou z lesa odstraňte pomocí odlakovače na nehty. Skvrnu se smůlou polijte trochou odlakovače, nechejte chvilinku působit a poté hned vyperte, aby vám odlakovač nevyžral barvu látky.

Nahradí dezinfekci

Odlakovačem na nehty si rozhodněnedezinfikujte rány na těle. Ale pokud potřebujete vydezinfikovat například holicí strojek nebo pinzetu, acetonobsažený v odlakovači udělá podobnou práci jako dezinfekce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také