návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

4 přírodní DIY přípravky pro silné a krásné vlasy. Ingredience máte doma po ruce

, Vydáno: 30.07.2019
Přírodní péče o vlasy
Autor: istock.com Přírodní péče o vlasy
Přinášíme vám 4 ekologické tipy, jak pečovat o své vlasy, aby byly čisté, silné a voňavé. Perfektní na tom je, že následující triky jsou velmi finančně úsporné, nevyprodukují žádný jednorázový plast a navíc někdy fungují více než přípravky z drogerie. Zkusíte je také?

reklama

Přírodní kosmetika je čím dál tím víc populární. I mladí lidé dávají přednost ekologickým přípravkům před syntetickými a chemickými látkami. Problém je, že kvůli velké popularitě, ale i náročnosti přípravy, jsou mnohdy přípravky velmi drahé či až předražené. Všichni si je tak nemohou dovolit. Přinášíme vám tedy 4 tipy, jak se starat o své vlasy naprosto bez chemie jen za pomocí přírodních produktů.

Vaše vlasy si zaslouží tu nejpřirozenější péči.
Autor: istock.com Vaše vlasy si zaslouží tu nejpřirozenější péči.

Domácí suchý šampon

Každý to určitě zná – situace, kdy pospícháte, nic nestíháte a najednou zjistíte, že máte mastnou hlavu. V lepším případě to vyřešíte koupeným suchým šamponem. Co když ho ale zrovna po ruce nemáte? Vyrobte si svůj!

Co budete potřebovat:

  1. kukuřičný škrob
  2. jedlou sodu
  3. dětský pudr
  4. úzký hřeben na vlasy
  5. skořici/kakao (podle odstínu vašich vlasů)
Přidejte skořici podle odstínu vašich vlasů.
Autor: istock.com Přidejte skořici podle odstínu vašich vlasů.

Všechny ingredience spolu smíchejte ve stejném poměru a přidejte barvicí složku, jako je právě skořice nebo kakao, aby se vám na vlasech nedělal nechtěný šedý efekt. Zvolte poměr skořice podle vašeho odstínu vlasů. Do směsi můžete přidat i esenciální olej, aby vám vlasy lépe voněly.

Výhoda DIY produktů je, že přesně víte jejich složení.
Autor: istock.com Výhoda DIY produktů je, že přesně víte jejich složení.

Majonéza na suché vlasy

Maska z majonézy bojuje proti suchým a slabým vlasům. Aby maska dobře fungovala, aplikujte ji na celou délku vlasů a nechejte ji působit půl hodiny. Pak vlasy umyjte klasickým šamponem. Nenechejte se zmást, pokud budou vlasy hned po umytí slepené a nereprezentativní, výsledky se dostaví až druhý den.

Majonéza je dobrá i na vlasy.
Autor: istock.com Majonéza je dobrá i na vlasy.

Pivo jako kondicionér

Muži milují pivo v žaludku, ženám pomáhá v kosmetice. Již naše babičky věděly, že pivo je lék a v domácnosti ho využívaly na tisíc způsobů. My se nyní podíváme na jeho účinky při mytí vlasů.

Pivo je dobré i v kosmetice.
Autor: istock.com Pivo je dobré i v kosmetice.

Nejjednodušší přírodní kondicionér, který můžete použít, je pivo. Po umytí vlasů šamponem aplikujte trošku piva ke kořínkům a konečkům. Hlavu si pak chvilku masírujte a záhy spláchněte. Uvidíte, že vlasy budou silné a lesklé.

Recept na domácí šampon

Pokud nahradíme chemický kondicionér přírodnější formou, je dobré se zaměřit i na samotný šampon. Postupů a receptů koluje po internetu velké množství. My vám přinášíme návod na náš nejoblíbenější – avokádový.

Budete potřebovat:

  1. avokádo
  2. 1 lžíci jedlé sody
  3. vodu
Avokádo je zkrátka superpotravina.
Autor: istock.com Avokádo je zkrátka superpotravina.

Postup:

Avokádo rozmixujte nebo rozmačkejte vidličkou a přidejte do něho sodu a trochu vody. Uvidíte, že vaše vlasy budou krásně čisté a zdravé.

Další články:

Bláznivé úklidové triky

7 uklízecích triků, které jsou divné, ale fungují: Umyjte koupelnu limonádou a záchod zubní pastou

Myjte si vlasy ekologicky

Ekologické šamponování: Na krásné vlasy platí šampuky. Anebo také nic

reklama

Článek je zařazen v: vlasy , ekologie , bio , pivo , avokádo , recepty na vlasy , jak mít krásné vlasy , jak mít silné vlasy , recepty , šampon , kondicionér , vlasová maska

reklama

Přečtěte si také