reklama

4 přírodní DIY přípravky pro silné a krásné vlasy. Ingredience máte doma po ruce

Markéta Kašková
30. července 2019
Přinášíme vám 4 ekologické tipy, jak pečovat o své vlasy, aby byly čisté, silné a voňavé. Perfektní na tom je, že následující triky jsou velmi finančně úsporné, nevyprodukují žádný jednorázový plast a navíc někdy fungují více než přípravky z drogerie. Zkusíte je také?
reklama

Přírodní kosmetika je čím dál tím víc populární. I mladí lidé dávají přednost ekologickým přípravkům před syntetickými a chemickými látkami. Problém je, že kvůli velké popularitě, ale i náročnosti přípravy, jsou mnohdy přípravky velmi drahé či až předražené. Všichni si je tak nemohou dovolit. Přinášíme vám tedy 4 tipy, jak se starat o své vlasy naprosto bez chemie jen za pomocí přírodních produktů.

Domácí suchý šampon

Každý to určitě zná – situace, kdy pospícháte, nic nestíháte a najednou zjistíte, že máte mastnou hlavu. Vlepším případě to vyřešíte koupeným suchým šamponem. Co když ho ale zrovna po ruce nemáte? Vyrobte si svůj!

Co budete potřebovat:

  1. kukuřičný škrob
  2. jedlou sodu
  3. dětský pudr
  4. úzký hřeben na vlasy
  5. skořici/kakao (podle odstínu vašich vlasů)

Všechny ingredience spolu smíchejte ve stejném poměru a přidejte barvicí složku, jako je právě skořice nebo kakao, aby se vám na vlasech nedělal nechtěný šedý efekt. Zvolte poměr skořice podle vašeho odstínu vlasů. Do směsi můžete přidat i esenciální olej, aby vám vlasy lépe voněly.

Majonéza na suché vlasy

Maska zmajonézy bojuje proti suchým a slabým vlasům. Aby maska dobře fungovala, aplikujte ji na celou délku vlasů a nechejte ji působit půl hodiny. Pak vlasy umyjte klasickým šamponem. Nenechejte se zmást, pokud budou vlasy hned po umytí slepené a nereprezentativní, výsledky se dostaví až druhý den.

Pivo jako kondicionér

Muži milují pivo vžaludku, ženám pomáhá v kosmetice. Již naše babičky věděly, že pivo je lék a vdomácnosti ho využívaly na tisíc způsobů. My se nyní podíváme na jeho účinkypři mytí vlasů.

Nejjednodušší přírodní kondicionér, který můžete použít, je pivo. Po umytí vlasů šamponem aplikujte trošku piva ke kořínkům a konečkům. Hlavu si pak chvilku masírujte a záhy spláchněte. Uvidíte, že vlasy budou silné a lesklé.

Recept na domácí šampon

Pokud nahradíme chemický kondicionér přírodnější formou, je dobré se zaměřit i na samotný šampon. Postupů a receptů koluje po internetu velké množství. My vám přinášíme návod na náš nejoblíbenější – avokádový.

Budete potřebovat:

  1. avokádo
  2. 1 lžíci jedlé sody
  3. vodu

Postup:

Avokádo rozmixujte nebo rozmačkejte vidličkou a přidejte do něho sodu a trochu vody. Uvidíte, že vaše vlasy budou krásně čisté a zdravé.

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama