DIY projekty

2. září 2023 09:00

redakce Prima Living

Přírodní DIY přípravky pro silné a krásné vlasy. Ingredience máte doma po ruce

Přinášíme vám 4 ekologické tipy, jak pečovat o své vlasy, aby byly čisté, silné a voňavé. Perfektní na tom je, že následující triky jsou finančně úsporné, nevyprodukují žádný jednorázový plast a navíc někdy fungují lépe než přípravky z drogerie. Zkusíte je také?

Přírodní kosmetika je čím dál tím víc populární. I mladí lidé dávají přednost ekologickým přípravkům před syntetickými a chemickými látkami. Problém je, že kvůli velké popularitě, ale i náročnosti přípravy, jsou mnohdy přípravky velmi drahé až předražené. Všichni si je tak nemohou dovolit. Přinášíme vám tedy 4 tipy, jak se starat o své vlasy naprosto bez chemie jen za pomoci přírodních produktů.

Domácí suchý šampon

Každý to určitě zná – situace, kdy pospícháte, nic nestíháte a najednou zjistíte, že máte mastnou hlavu. V lepším případě to vyřešíte koupeným suchým šamponem. Co když ho ale zrovna po ruce nemáte? Vyrobte si šampon vlastní!

Co budete potřebovat:

  • kukuřičný škrob
  • jedlou sodu
  • dětský pudr
  • úzký hřeben na vlasy
  • skořici/kakao (podle odstínu vašich vlasů)

Všechny ingredience spolu smíchejte ve stejném poměru a přidejte barvicí složku, jako je právě skořice nebo kakao, aby se vám na vlasech nedělal nechtěný šedý efekt. Zvolte poměr skořice či kakaa podle vašeho odstínu vlasů. Do směsi můžete přidat i esenciální olej, aby vám vlasy krásně voněly.

Majonéza na suché vlasy

Maska z majonézy bojuje  proti suchým a slabým vlasům. Aby maska dobře fungovala, aplikujte ji na celou délku vlasů a nechte ji působit půl hodiny. Pak vlasy umyjte klasickým šamponem. Nenechte se zmást, pokud budou vlasy hned po umytí slepené a nereprezentativní, výsledky se dostaví až druhý den.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Majonéza umí překvapit. Poradí si se žvýkačkou, zlikviduje vši či odstraní vrzání dveří

Pivo jako kondicionér

Muži milují pivo v půllitru, ženám pomáhá v kosmetice. Už naše babičky věděly, žepivo je lék a v domácnosti ho využívaly na tisíc způsobů. My se nyní podíváme na jeho účinky při mytí vlasů.

Nejjednodušší přírodní kondicionér, který můžete použít, je pivo. Po umytí vlasů šamponem aplikujte trošku piva ke kořínkům a konečkům. Hlavu si pak chvilku masírujte a záhy spláchněte. Uvidíte, že vlasy budou silné a lesklé.

Recept na domácí šampon

Pokud nahradíme chemický kondicionér přírodnější formou, je dobré se zaměřit i na samotný šampon. Postupů a receptů koluje po internetu velké množství. My vám přinášíme návod na náš nejoblíbenější – avokádový.

Co budete potřebovat:

  • avokádo
  • 1 lžíci jedlé sody
  • vodu

Avokádo rozmixujte nebo rozmačkejte vidličkou a přidejte do něho sodu a trochu vody. Uvidíte, že vaše vlasy budou krásně čisté a zdravé.

Zdroj: Markéta Kašková, autorský článek


Přečtěte si také