Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

INSPIRACE: Vytvořte to nejkrásnější království pro svoji princeznu. Nechejte se inspirovat dětskou fantazií

Máte doma malou slečnu a nevíte, jak předělat pokoj, aby se ve svém království cítila opravdu jako princezna? Nechejte se inspirovat a nahlédněte do galerie, jakým způsobem jde vyřešit dětský pokoj pro dívky.
Vydáno: 04.09.2017
Je jasné, že každá dívka má svůj vkus.
Autor: istock.com Je jasné, že každá dívka má svůj vkus.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Existuje nespočet možností, jak zařídit holčičí pokoj. Ovšem řídit se musíme místem a prostorovými možnostmi. Všichni víme, že u mladých slečen je nejoblíbenější růžová barva. Podle průzkumu se růžová drží na žebříčku popularity jako první. Je ovšem i mnoho dívek, které růžovou opravdu nemusí a preferují jiné barvy. Velmi dobře vypadají pastelové odstíny v kombinaci s přírodním materiálem. Barvy se mohou i kombinovat. Zkuste například pastelově meruňkovou s fialovou. Pokoj bude vypadat netradičně, ale velmi útulně.

Doplňky dělají divy. Foto: Doplňky dělají divy. Foto: Pinterest

Je jasné, že každá dívka má svůj vkus. Nezáleží přitom vůbec na věku. Některá má ráda holčičí věci, jiná preferuje studenější nebo přírodní odstíny. Samozřejmě, že u mladých dívek vede růžová barva. Jakmile, ale slečny začnou chodit do školy, jejich priority se mohou měnit a mohou mít tendenci si pokoj přizpůsobit podle sebe a kamarádů.

Pastelové barvy fungují vždy. Foto: Pastelové barvy fungují vždy. Foto: Pinterest

Žádnou dívku nebaví holý a nezajímavý nábytek, který zdědila po svém starším bratrovi. Nebojte se ho vylepšit například lepicí tapetou. Bohatě nám stačí i plechovka výrazné barvy. Přetřít můžeme například dvířka u skříně. Uvidíte, jak pokoj najednou prokoukne.

Světýlka fungujou vždy. Foto: Světýlka fungují vždy. Foto: Pinterest

Lze využít například i staré rámečky, které se nám nehodí do bytu, a stejně jako nábytek je můžeme přetřít. Vložíme do nich veselé fotky nebo všelijaké oblíbené obrázky dcery.

Pokoj by měl být světlý. Víme, že holčičky nebývají velkými hrdinkami, a proto by měla místnost působit příjemným a veselým dojmem, aby se uvnitř nebál i ten největší uplakánek. Proto nenatírejte všechny stěny barevně, ale nechte pokoj dýchat. Bohatě stačí barevné doplňky a například povlečení s oblíbenou pohádkovou postavou.

Nebojte se kreativity. Foto: Nebojte se kreativity. Foto: Pinterest

Holky milují všelijaké lampičky. Pořiďte do pokoje závěsná světýlka, která zajistí velmi příjemně pohádkovou atmosféru. Vybírat máte opravdu z čeho.

Připravili jsme pro vás galerii dívčích pokojů. Nahlédněte a připravte pro svou princeznu to nejkrásnější království.

(mk)

Děti milují schovky a bunkry, kde si můžou hrát i odpočívat...

INSPIRACE: 45 úžasných nápadů, jak dětem doma vytvořit "chill" koutek

Okouzlující domácí kancelář, jejíž umístění byste v rodinném domě asi jen těžko očekávali.

GALERIE: Tahle proměna vás ohromí! Z dětského pokoje udělali neuvěřitelně luxusní pracovnu. Podívejte se...

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

Článek je zařazen v: interiér , nábytek , dívky , dětský pokoj , design , nápady , doplňky , růžová , pokoj slečny , holčičí pokoj
Speciály:
Reklama