návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

GALERIE: Luxus, nebo kýč? Takhle vypadá nejdražší dům na světě. Prohlídka právě začíná!

skrivaa , Vydáno: 03.05.2018
Nahlédněte do nejdražšího domu na světě
Autor: Instagram.com Nahlédněte do nejdražšího domu na světě
Doufáme, že máte v prasátku našetřeno dost peněz, protože se právě prodává nejdražší dům na světě – panské sídlo Villa Les Cèdres – kombinace historie a luxusu. Nemovitost je stará 188 let a cena byla vypsána na 350 milionů eur. Jak si tento dům snů představujete? Pojďte se podívat.

reklama

Villa Les Cèdres je panské sídlo staré 188 let. Nachází se na jihu Francie, mezi Nice a Monakem, v kdysi skromné rybářské vesničce Saint-Jean-Cap-Ferrat. Pozemek s údajně nejkrásnější zahradou na světě má rozlohu zhruba 14 hektarů.

Impozantní příjezdová cesta je lemována palmami a cedry, podle nichž je sídlo pojmenováno. Samotné sídlo se může pyšnit bazénem olympijských rozměrů, jezírkem plným největších leknínů na světě (Viktoriemi královskými), 14 000 různými druhy rostlin, 25 skleníky, bronzovou soškou Athény s mramorovou tunikou a 300 let starými olivovníky. Součástí areálu je také velký taneční sál a stáje, do nichž se vejde až 30 koní.

Obývací pokoj v přízemí připomíná bývalé majitele domu, zejména krále Leopolda II. Dominantou je obrovský kamenný krb vysoký téměř 3,5 metru. Foto: Obývací pokoj v přízemí připomíná bývalé majitele domu, zejména krále Leopolda II. Dominantou je obrovský kamenný krb vysoký téměř 3,5 metru. Foto: instagram.com/perspektiva_ufa

Okázalý luxus

Uvnitř domu jsou monstrózní lustry, portréty z 19. století, obrovské pokoje, 14 luxusních zlacených ložnic (10 z nich má výhled na moře), francouzské dveře a knihovna s více než 3000 knihami o flóře a naturalismu. Jedna z knih má dokonce hodnotu několik set tisíc eur.

Panství neuniklo pozornosti všech, kteří kdy něco znamenali v oblasti finančnictví, politiky, průmyslu, včetně celebrit. Svého času ho navštívili např. Winston Churchill, Charlie Chaplin, Coco Chanel nebo třeba Elizabeth Taylor.

Sídlo bylo postaveno v roce 1830 a původně sloužilo jako farma olivovníků. O 20 let později, v roce 1850, ho koupil starosta Villefranche-sur-Mer. Potomci starosty prodali nemovitost belgickému králi Leopoldovi II. V roce 1904 se stal komplex letním sídlem zmiňovaného vladaře. Po smrti panovníka získala panství rodina Marnier-Lapostolle, výrobci likéru Grand Marnier. Rodina využívala místo k pěstování rostlin a pomerančů, kterými dochucovali jejich likér. Společnost, jež získala sídlo v roce 2016, rozhodla o jeho okamžitém prodeji.

Podívejte se do naší galerie, jak impozantní sídlo vypadá. Přestěhovali byste se do něj?

(šp)

Další články:

Bydleli byste tu?

Bydlete jako mafiáni. Al Caponův dům v Miami je na prodej za neskutečnou cenu

Nejdražší dětská kolébka na světě.

FOTO: Tato luxusní zlatá kolébka s diamanty je nejdražší dětskou postýlkou na světě. Za kolik může být vaše?

Zpěvačka Adele prodává své venkovské panství.

GALERIE: Zpěvačka Adele prodává své venkovské panství. Věří, že v domě straší! Podívejte se

reklama

Článek je zařazen v: zábava , peníze , Instagram , fotogalerie , luxus , bizár , nejdražší dům , kuriozity

reklama

Přečtěte si také