Dům a bydlení

3. května 2018 06:00

Adéla Skřivánková

GALERIE: Luxus, nebo kýč? Takhle vypadá nejdražší dům na světě. Prohlídka právě začíná!

Doufáme, že máte v prasátku našetřeno dost peněz, protože se právě prodává nejdražší dům na světě – panské sídlo Villa Les Cèdres – kombinace historie a luxusu. Nemovitost je stará 188 let a cena byla vypsána na 350 milionů eur. Jak si tento dům snů představujete? Pojďte se podívat.

Villa Les Cèdres je panské sídlo staré 188 let. Nachází se na jihu Francie, mezi Nice a Monakem, vkdysi skromné rybářské vesničce Saint-Jean-Cap-Ferrat. Pozemek súdajně nejkrásnější zahradou na světě má rozlohu zhruba 14 hektarů.

Impozantní příjezdová cesta je lemována palmami a cedry, podle nichž je sídlo pojmenováno. Samotné sídlo se může pyšnit bazénem olympijských rozměrů, jezírkem plným největších leknínů na světě (Viktoriemi královskými), 14000 různými druhy rostlin, 25 skleníky, bronzovou soškou Athény smramorovou tunikou a 300 let starými olivovníky. Součástí areálu je také velký taneční sál a stáje, do nichž se vejde až 30 koní.

Obývací pokoj v přízemí připomíná bývalé majitele domu, zejména krále Leopolda II. Dominantou je obrovský kamenný krb vysoký téměř 3,5 metru. Foto: instagram.com/perspektiva_ufa

Okázalý luxus

Uvnitř domu jsou monstrózní lustry, portréty z19. století, obrovské pokoje, 14 luxusních zlacených ložnic (10 znich má výhled na moře), francouzské dveře a knihovna svíce než 3000 knihami o flóře a naturalismu. Jedna zknih má dokonce hodnotu několik set tisíc eur.

Panství neuniklo pozornosti všech, kteří kdy něco znamenali voblasti finančnictví, politiky, průmyslu, včetně celebrit. Svého času ho navštívili např. Winston Churchill, Charlie Chaplin, Coco Chanel nebo třeba Elizabeth Taylor.

Sídlo bylo postaveno vroce 1830 a původně sloužilo jako farma olivovníků. O 20 let později, v roce 1850, ho koupil starosta Villefranche-sur-Mer. Potomci starosty prodali nemovitost belgickému králi Leopoldovi II.Vroce 1904 se stal komplex letním sídlem zmiňovaného vladaře. Po smrti panovníka získala panství rodina Marnier-Lapostolle, výrobci likéru Grand Marnier. Rodina využívala místo kpěstování rostlin a pomerančů, kterými dochucovali jejich likér. Společnost, jež získala sídlo vroce 2016, rozhodla o jeho okamžitém prodeji.

Podívejte se do naší galerie, jak impozantní sídlo vypadá. Přestěhovali byste se do něj?

(šp)

Další články:


Přečtěte si také