Fotogalerie

2. března 2018 06:00

Adéla Skřivánková

GALERIE: Nahlédněte do moderního dvoupatrového bytu s výhledem na moře. Nastěhovali byste se?

Při rekonstrukci bydlení musí rodina s malými dětmi myslet do budoucna a počítat s tím, že jednou děti povyrostou a budou chtít vlastní soukromí. Studiu RUST Architects se podařilo dvoupatrový byt se střešní terasou funkčně rozčlenit tak, že tu má každý dost místa už nyní. Podívejte se.

Byt o rozměrech 140 m2 v budově ze 70. let už potřeboval zrenovovat. Mladá rodinka jej chtěla navíc upravit tak, aby i v budoucnu by děti mohly bydlet s rodiči, a přitom by měly dost soukromí.

Jejich domov je unikátní tím, že sestává ze dvou pater - vrchní patro se dokonce otevírá do rozlehlé terasy s výhledem na město a Středozemní moře. Výsledek návrhu RUST Architects nadchne už na první pohled. Vzdušný prostor hlavní velké místnosti je plný světla a příjemně (zvlášť v Izraeli) svým vzhledem chladí rozpálené počasí za okny.

Hra barev

V bytě vládne na první pohled jen několik barev: bílá, černá, šedivá, hnědá a chladivá zelenomodrá. Najdete tu také jasně definované tvary a subtilní konstrukce. Oko návštěvníka hned zaujme kovová konstrukce schodiště s úzkým sloupkem a dřevěná knihovna, která odděluje obývací část od kuchyně.

Rodičovská ložnice stejně jako dětské pokoje se skrývají za dveřmi v chodbě. U dětí ještě najdeme další nečekaný prvek, a to pohádkově modré dvoukřídlé posuvné dveře na syté žluté stěně. Jak je vidět, architekti vyšly barevností vstříc i dětské duši.

Důmyslné členění

Architekti rovněž naslouchali rodičům, když si přáli, aby první patro, které se otevírá na pěknou terasu, bylo možné později přepažit. V budoucnu tak bude mít jeden z potomků svůj vlastní pokoj i s koupelnou výrazně oddělený od dění v ostatních částech bytu. Teď ale prostor s prosklenou stěnou a malou kuchyňkou plní společenskou funkci. Je to vlastně takový druhý obývák.

Pojďte se s námi projít moderním a účelně vybaveným bytem, kde většinu dřevěného vestavného nábytku vytvořilo designérské studio podle potřeby mladé rodiny.

Další články:


Přečtěte si také