Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

GALERIE: Nahlédněte do moderního dvoupatrového bytu s výhledem na moře. Nastěhovali byste se?

Při rekonstrukci bydlení musí rodina s malými dětmi myslet do budoucna a počítat s tím, že jednou děti povyrostou a budou chtít vlastní soukromí. Studiu RUST Architects se podařilo dvoupatrový byt se střešní terasou funkčně rozčlenit tak, že tu má každý dost místa už nyní. Podívejte se.
Vydáno: 02.03.2018
Moderní a prostorný byt pro mladou rodinu.
Autor: Gidon Levin Moderní a prostorný byt pro mladou rodinu.

Byt o rozměrech 140 m2 v budově ze 70. let už potřeboval zrenovovat. Mladá rodinka jej chtěla navíc upravit tak, aby i v budoucnu by děti mohly bydlet s rodiči, a přitom by měly dost soukromí.

Jejich domov je unikátní tím, že sestává ze dvou pater - vrchní patro se dokonce otevírá do rozlehlé terasy s výhledem na město a Středozemní moře. Výsledek návrhu RUST Architects nadchne už na první pohled. Vzdušný prostor hlavní velké místnosti je plný světla a příjemně (zvlášť v Izraeli) svým vzhledem chladí rozpálené počasí za okny.

Hra barev

V bytě vládne na první pohled jen několik barev: bílá, černá, šedivá, hnědá a chladivá zelenomodrá. Najdete tu také jasně definované tvary a subtilní konstrukce. Oko návštěvníka hned zaujme kovová konstrukce schodiště s úzkým sloupkem a dřevěná knihovna, která odděluje obývací část od kuchyně.

Rodičovská ložnice stejně jako dětské pokoje se skrývají za dveřmi v chodbě. U dětí ještě najdeme další nečekaný prvek, a to pohádkově modré dvoukřídlé posuvné dveře na syté žluté stěně. Jak je vidět, architekti vyšly barevností vstříc i dětské duši.

Důmyslné členění

Architekti rovněž naslouchali rodičům, když si přáli, aby první patro, které se otevírá na pěknou terasu, bylo možné později přepažit. V budoucnu tak bude mít jeden z potomků svůj vlastní pokoj i s koupelnou výrazně oddělený od dění v ostatních částech bytu. Teď ale prostor s prosklenou stěnou a malou kuchyňkou plní společenskou funkci. Je to vlastně takový druhý obývák.

Pojďte se s námi projít moderním a účelně vybaveným bytem, kde většinu dřevěného vestavného nábytku vytvořilo designérské studio podle potřeby mladé rodiny.


(fis)

Další články:

Podívejte se na povedenou proměnu.

GALERIE: Mladá rodina proměnila svůj nudný obývák v hravé, barevné a pozitivní místo. Podívejte se

Jak vyladit svoji koupelnu?

Nemáte na rekonstrukci koupelny? Nevadí, poradíme vám, jak ji rychle a za pár korun oživit

Byt PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Fotogalerie proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v Jak se staví sen

Dům vypadá jako z pohádky

GALERIE: Japonský lesní dům vypadá jako stan a má i bazén pro vozíčkáře. Podívejte se dovnitř

Článek je zařazen v: proměna , rekonstrukce , fotogalerie , domov , architektura , dvoupatrový byt , rodinné bydlení

reklama