Fotogalerie

3. října 2017 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Rodina se nemohla vejít do malého bytu. Natáhla ho o jedno patro! Podívejte se, jak skvěle to vypadá...

Když se mladá rodina rozrůstá, je na čase trochu zvětšit i bydlení. Ne vždy je to možné. Jedna italská rodinka si ale skvěle poradila. Prostě byt roztáhla o jedno patro výš. Podívejte se, jak to dopadlo.

Pochopitelně nešlo o mávání kouzelným proutkem, ale o nápad, který vycházel z příhodných podmínek umístění malého bytu. Nacházel se totiž v posledním patře. Nad ním bylo už jen nevyužívané podkroví.

Aby ale celý projekt nezkolaboval na neodbornosti, rodina si přizvala k plánování rozšíření svého bydlení architektonické studio Archiplans. Cílem bylo proměnit půdu v nový obytný prostor s jídelním koutem a kuchyní, kde by se mohla scházet celá rodina. Našlo se i místo pro koupelnu s toaletou, takže nebylo třeba za ní pokaždé putovat po schodech dolů.

Nacházíme se v jedné velké místnosti, která je ale vizuálně rozdělena do několika sekcí. Foto: Davide Galli

Byt s podkrovím znamenal i proměnu spodního patra, tedy původně obývaného prostoru. Zde vznikly pro rodiče a děti prostornější ložnice.

Pojďte s námi na návštěvu do proměného bytu, kde se odrazila zkušenost italského Archiplanstudia nejen v rozvržení prostoru a jeho úpravě, ale také ve veškerém vybavení.

Všechny fotografie si prohlédněte v galerii:

(fis)

Další články:


Přečtěte si také