Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak připravit domov na psa? Těchto 5 věcí musíte udělat, než si přivedete zvíře domů

Pořídit si psa je sen. Alespoň tak to vypadá ve filmech nebo na fotkách. Realita je jiná. Pes vyžaduje péči. Pokud se rozhodnete, že si domů přivedete psa, musíte připravit nejen sebe a okolí, ale také svůj dům. Jak na to?
Vydáno: 14.05.2018
Jak připravit dům na psa?
Autor: istock.com Jak připravit dům na psa?

Mrkněte se, co musíte udělat, než si psa pořídíte. Začneme už u přemýšlení o plemeni a skončíme tím, jak máme připravit dům na to, že v něm bude pobíhat čtyřnohý mazlíček.

Zamyslete se

Přivést si domů psa je veliké rozhodnutí. Zvlášť pokud nebydlíte sami nebo pokud žijete v bytovém domě, musíte přemýšlet, jestli pes nepřinese více problémů než radosti. Pes navíc vyžaduje péči. Rozhodně se nejedná o křečka, který si vystačí s klecí. Musíte se připravit, že budete venčit i v noci nebo brzy ráno. Psům také vadí, když jsou moc dlouho doma sami.

Když jsou sami doma, mohou ničit věci

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Zjistěte si o plemenu co nejvíce

Některé psy musíte ven přímo tahat, jiní skáčou u dveří pořád a čekají, až je vezmete na procházku. Jejich návyky často závisí na plemeni. Zatímco s většími psy budete muset chodit o víkendech na túry, ti menší si vystačí s parkem kousek od domu. Více o jednotlivých plemenech můžete zjistit i v encyklopedii Prima nápadů.

Vybrat si plemeno je důležité Foto: Vybrat si plemeno je důležité. Foto: istock.com

Udělejte nákupy

Základem jsou misky na vodu a krmení, hračky ke kousání, vodítko, ale taky třeba postroj, pokud budete se psem jezdit autem. Je dobré taky pořídit pelíšek, ale praxe ukazuje, že pokud psa nevychováte, stejně vždycky skončí v posteli nebo na gauči. Nákupy ale nepodceňujte. Zjistěte si, jaké krmení je pro vašeho psa ideální. Zároveň se podívejte, kde máte nejbližšího zvěrolékaře. Vždy ale dejte na doporučení ostatních pejskařů. Pokud ten, co provozuje ordinaci blízko vašeho domu, nemá dobré reference, raději zamiřte tam, kde slyšíte pozitivní ohlasy.

Před tím, než si psa pořídíte, sežeňte mu vše, co potřebuje Foto: Před tím, než si psa pořídíte, sežeňte mu vše, co potřebuje. Foto: istock.com

Podívejte se, jak se na psy připravila Paris Hilton:

Paris Hilton a její psí bouda

GALERIE: Psí pelíšek pro mazlíčky Paris Hilton je luxusnější než váš dům. Podívejte se

Zamezte ničení

Zvlášť štěňata se zakousnou do kdečeho. Vyvarujte se proto situací, kdy byste litovali rozkousaného vybavení domu. Psi se totiž často nezahryznou jen do bot. Nenechávejte drobné dekorace na místech, kam pes může dosáhnout, a neumisťujte je na nábytek, u kterého je riziko převrhnutí. Pes je jako dítě. Stejně jako zabezpečujeme byt před příchodem potomka, je dobré udělat podobná opatření, když si pořídíme psa. Nic pak na něj nespadne.

Nezapomínejte na to, že psi mohou ničit vybavení bytu. Snažte se jim v tom zabránit Foto: Nezapomínejte na to, že psi mohou ničit vybavení bytu. Snažte se jim v tom zabránit. Foto: istock.com

Vlastnit psa má ještě jednu výhodu: odnaučíte se nechávat věci po bytě. Když chce pes pozornost, vymyslí si totiž způsob, jak si ji získat. Nejčastější je tak tahání utěrek nebo chňapek z kuchyně, případně veškerého oblečení, které je přehozené přes židli nebo křeslo.

Zabraňte úrazům

Dejte pryč věci, které se snadno rozbijí. Skleněné předměty vystavujete riziku, že se promění ve střepy. Stávají se taky nebezpečím pro samotného psa. Umístěte je proto do skříněk nebo do místnosti, kam pes nemá přístup.

Pozor na zranění doma! Foto: Pozor na zranění doma! Foto: istock.com

(mh)

Další články:

 

Jak doma žít s pejskem bez problému?

Zvíře v bytě podle zákona: Mohou vám ho sousedé zakázat?

Mluvíte se psy a kočkami?

Mluvíte doma se zvířaty? Prozrazuje to na vás jednu zajímavou věc

Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb

Už máte doma catio? Vychytávka pro kočky ochrání vaše mazlíčky a dopřeje jim přírodu

Článek je zařazen v: domov , pes , mazlíčci , přípravy
Speciály: Péče o mazlíčky

reklama