Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Létající zahrada originálním způsobem zútulní interiér

Nechte své květiny vzlétnout.
Vydáno: 16.06.2016
Levitující shluk květin je nevšední ozdobou interiéru

Květiny a ve vzduchu? To není žert ani popis výbuchu skleníku. Kdepak. Jde o jeden z nových a kreativních českých způsobů, jak můžete doma pěstovat květiny. Nejenže ušetříte místo a konečně vám nebudou padat květináče z parapetu při otevírání okna, ale ještě si zcela neobvykle ozdobíte interiér vašeho domova. A co víc, nádoby jsou designové originály, vyráběné ručně v české sklárně.

Zlaté kulaté květináče pěkně zapadnou také tam, kde hraje zásadní roli dřevo. Třeba jako tady při pohledu na starší byt s podlahou pokrytou parketami Foto:

Pod názvem Flying garden najdete v podstatě velice jednoduché řešení, jak umístit květiny do prostoru. Prostě je v nádobce pověsíte na lanka. Vtip je v tom, že nejde o jen tak nějaké „provázky“ a „kelímky od jogurtu“, ale o důmyslný systém ocelových lanek a nádherné kulaté nádoby, jejichž vzhled si můžete zvolit a doladit jím barevné ladění místnosti.

Lanka jsou uchycena ke stropu tak, že na jednom může viset i několik květinových koulí. Díky posuvné samoaretaci lze přesně a bezpečně nastavit výšku květináčů a navíc se s nimi dá pohybovat nahoru a dolů. Takže, i když máte zeleň někde poblíž stropu, nemusíte brát štafle, abyste ji mohli zalít. Stačí květináče stáhnout a je to.

Proč si neprovonět místnost příjemnou květinovou vůní? A navíc tak můžete dodat do místnosti další zajímavou barvu květů Foto:

Za designem originálních kulatých nádob stojí designéři Eva Behrová a Petr Baletka. Květináčky jsou ručně vyráběné z laboratorního skla a pocházejí z renomované české sklárny. Mohou být zcela průhledné (v nich krásně vyniknou orchideje a jejich kořenový bal), nebo vypálené v několika barevných provedeních. Čistotou a univerzálností nadchnou jistě bílá a černá barva, exkluzivitu zas zaručí zlaté nebo stříbrné pokovení. Můžete si však zažádat i o jiné zbarvení, třeba do chromově modré či do jiné barvy.

Květináče v podobě koule vytvářejí pro květiny ideální klima a zálivka 1x týdně vlitá do malých postraních otvorů je plně postačující. Nádoby totiž fungují jako samozavlažovací a vy tak už vaše zelené miláčky nebudete přelévat.

Podívejte se do naší fotogalerie, jak dokáže taková létající zahrada nevšedně ozdobit jakýkoli interiér.

Zdroj: cz.flying-garden.com

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Zelené stěny i vířivka

Jak oživit nudný byt? Zkuste vertikální zahradu

Muzeum umění Musée du quai Branly v Paříži

Slavné vertikální zahrady Patricka Blanka

Reklama
Článek je zařazen v: rostliny, létající zahrada, flying garden
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama