reklama

Připravte si lahodný švestkový nápoj. Zahřeje a je skvělý proti depresím

zidkovm
27. září 2015
Podzim ve znamení švestek a blum.
reklama

Švestky mají pro své účinky své oprávněné místo ve zdravé výživě. Odedávna se používají jako šetrné projímadlo, také pomáhají při hubnutí. Ve střevech váží nadbytečné tukové látky, odvodňují. Pomáhají při dně a revmatismu. Ve švestkách je vyšší zastoupení vitamínů skupiny B, vděčíme jim za dobré nervy, odolnost proti stresu, vitalitu.

Teď na podzim určitě oceníte švestkový nápoj, který si celkem rychle připravíte na zahřátí, navíc je skvělý proti depresím. V pořadu Gondíci s.r.o. ho představila Iva Georgievová, výživová specialistka.

Švestkový nápoj

2 lžíce rozvařených švestek (ze 4-6 čerstvých švestek), později použijeme sušené švestky1 hrnek vodytrošku třtinového cukru (dle sladkosti plodů)badyán (trošku), skořice, kardamom, hřebíček, zázvor (plátek).

Švestky povaříme, až se rozvaří, lze do nápoje ještě přidat plátek citronu (bez kůry). Jedná se o voňavý uklidňující švestkový nápoj, mírně zahřívá a podporuje psychickou odolnost, snižuje deprese, podporuje správné vyprazdňování, pozor při překyselení žaludku.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: depresepodzimzpracováníšvestkynápojslivoň švestka
reklama