Bydlení

12. dubna 2019 11:40

maku-la@seznam.cz

Jak se staví sen: Proměna pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí. Rodina si pro ni přála novou kuchyň

Jana by si přála novou kuchyň pro svou nemocnou maminku. Ta se o celou rodinu vždycky krásně starala a Jana spolu s bratrem měli krásné dětství. Proměna by nebyla nejen pro maminku, ale i pro tatínka, který je teď Janě velkou oporou. Dívejte se v pondělí 15. dubna ve 21.30 na Primu.

Maminka měla květinářství a svoji práci vždy milovala. Cítila se však velmi unavená a náhle se u ní objevily i problémy se zažíváním. Jana si musela vyslechnout velmi špatnou zprávu – byla u ní diagnostikována rakovinu střev a to vpokročilém stadiu. Prodělala chemoterapie a operaci střev. Bohužel se jí objevily metastázy na játrech, které nejsou operovatelné, a tak paní Jana podstupuje další série chemoterapií a biologickou léčbu.

Proměny se ujme dvojice Martina Pištěláková a Jan Bek

Novou dvojící je Martina s Honzou, kteří spolu tvoří tým prvním rokem. Do pořadu přinášejí novou energii, kterou využívají na maximum.

Problémem je málo místa vpanelákovém bytě

Jana sVlastou si pořídili před 23 lety třípokojový byt vpaneláku. Zhruba 8 let žili vbytě vtakovém stavu, vjakém ho koupili, a až poté se pustili do rekonstrukce. Ta však probíhala za chodu a ještě ktomu sdvěma dětmi. Před pěti lety zrekonstruovali obývák a ložnici, ale šlo spíš o kosmetické úpravy – vymalování, nové skříňky a tapeta. Největším snem paní Jany je nová kuchyň a koupelna.

Když už děti dospěly a vypadalo to, že se dvojice pustí do vysněné kuchyně a koupelny, zasadil osud těžkou ránu. Jana musela nechat podnikání.Našetřené peníze šly na běžný chod domácnosti. Největší problém byl však v chybějícíenergii. Byt je rekonstruovaný jen částečně. Je zde staré jádro a nová kuchyň je maminčiným velkým snem. Vdomácnosti žije tatínek, nemocná maminka a bratr. Dcera má miminko a za maminkou denně dochází.

Dívejte se 15. 4. ve 21.30 na Primu na to, jak se designérům celá proměna povedla.


Přečtěte si také