Jak se staví sen

23. května 2017 06:00

Jana Brass

Před a po v Třebenicích: Podívejte se, jak proběhlo prohození kuchyně s obývákem a co všechno se ještě změnilo

V dalším díle Jak se staví sen jsme přichystali překvapení pro paní Pecánkovou k 45. výročí svatby. Původně to vypadalo pouze na přestavbu kuchyně, ale nakonec dostaly nový kabát i obývák a terasa.

Ve 4. dílu aktuální série Jak se staví sen jsme měli možnost sledovat zásadní proměnu v padesát let starém rodinném domku v Třebenicich. Designéry povolal pan Jan s nápadem a přáním modernizaci kuchyně a obýváku věnovat manželce Jiřině k narozeninám a výročí svatby. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka nejenže prohodili umístění kuchyně a obýváku a k nepoznání změnili i jejich zařízení, ale pustili se i do přilehlé prostorné terasy. Problémů při proměně bylo hned několik, ale všechny komplikace se ale nakonec podařilo zdárně překonat a Pecánkovi mohou začít další životní etapu v novém.

Takto byt vypadal před proměnou:

Původní kuchyň působila velice útulně a zachovale, ale zdatná kuchařka jako paní Jiřina si po letech, které v ní strávila, zaslouží modernější vybavení včetně myčky na nádobí nebo zásuvky na ohřev talířů. Z původní zelenkavé přešli designéři na jemné, světlejší barvy v tónech teplejší šedé, béžové s kontrastní modrou, dekorem tmavšího dřeva a černým sklem kuchyňských spotřebičů. Materiály v nové kuchyni jsou poctivé, látky záclon a závěsů tenké a vzdušné, doplňky barevně ladící k základním barvám a povrchům s letmým kontrastem.

Mezi obývák a kuchyni naplánovali designéři zcela nové posuvné dveře a obývák zařídili prvky, které stylově navazují na kuchyni. I v pokoji se v různých podobách objevuje kruh symbolizující vztah ženy a muže nebo originální kryty radiátorů s otvory, které umožňují šíření tepla po místnosti. Kromě prostor, na které se zaměřili designéři, by si proměnu zasloužila také koupelna a WC –- a vlastně celá vstupní hala. Tím by byla rekonstrukce 1. podlaží víceméně kompletní.

Podívejte se na kuchyň a obývák před proměnou:

Takto vypadá kuchyň, obývací pokoj a terasa pro proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(jab)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky proměna

Přečtěte si také