Jak se staví sen

30. května 2017 06:00

Jana Brass

Před a po v Otvovicích: Designérky nafoukly byt a přidaly pokoj navíc

Tentokrát jsme plnili sen těžce nemocné malířce Zdeňce. V bytě vybaveném původně z darů přibyl dětský pokoj, ložnice a kout na malování. Ale proměnou prošla i kuchyně a obývák.

Byt v Otvovicích, kam se Zdeňka nastěhovala po rozvodu, nevyhovoval ani zařízením ani dispozičně. Nic s ničím v něm neladilo, jedna kamna nemohla protopit celý prostor, chyběly pořádné postele, veškeré vybavení kuchyně a hlavně soukromí pro dceru Hanku, která u mamky bydlí od pondělí do čtvrtka. Zdeňka je sice ráda, že má kde bydlet, ale zároveň má obavy, že prostředí nevyhovuje Haničce. I kvůli tomu, aby jí mohla dopřát hezčí bydlení, se přihlásila do pořadu Jak se staví sen.

Designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová se pustily do zápasu s příčkami a během několika dnů se jim podařilo dispozičně změnit celý byt a vytvořit samostatný dětský pokoj. Zbylý prostor rozdělily na moderně zařízenou kuchyň s jídelním stolem, kout na malování, spaní pro Zdeničku a obývák. Největší výzvou bylo po celém bytě rozvést přes kamna s výměníkem teplo. Vše se totiž muselo stihnout za pár dní, trubky vést pod podlahou a vše dokonale připravit, aby se poslední den už jen osadila kamna.

Podívejte se na to, jak designérky vymyslely zařízení bytu:

Takto byt vypadal před proměnou:

Foto: FTV Prima

Takto byt navrhly designérky:

Foto: FTV Prima

Proměna to byla poměrně rozsáhlá, nedotkla se pouze koupelny s toaletou. Po přestavbě působí byt moderně, kuchyň je v kombinaci bílé a šedé barvy, obývací pokoj má výraznou modrou výmalbu, jež se skvěle doplňuje s hořčicově žlutou, která interiéru hodně dominuje. Celý interiér pak působí útulně díky dekoracím, které designérky do interiéru přidaly – například krásný pléd z ovčího rouna, zajímavou dekorativní stěrku v ložnici nebo spoustu polštářků a květin.

Podívejte se, jak byt vypadal před proměnou:

Takto byt vypadá po proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(jab)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky proměna

Přečtěte si také