Za 100 tisíc proměnila celý dům. Šikovná žena vytvořila designové bydlení skoro bez nákladů

Dvaatřicetiletá žena si pořídila třípokojový dům a na rekonstrukci jí už moc peněz nezbylo. Musela tak pořádně šetřit, ale z nevýhody udělal přednost. Využila recyklované materiály, kupovala bazarové vybavení a nakonec jí na proměnu domu stačilo zhruba sto tisíc korun.

Dům z počátku 20. století potřeboval projít proměnou. Vypadal zastarale a mnohdy i nevlídně a hlavně byl tmavý. Grafička Kelly Rowland se tak pustila do práce a snažila se šetřit, kde to jen šlo. S rekonstrukcemi domů neměla zkušenosti, ale nakonec se jí podařilo vytvořit útulné bydlení.

Barvy a vzory pomohly

Nejvíce utratila za proměnu zahrady, ale interiér taky potřeboval investice, i když menší. Kelly zachovala použitelné věci a dodala jim nový vzhled. Hrála si hlavně s barvami a vzory, které interiér prosvětlily a zpříjemnily.

Jak zútulnit starý dům?

Nudná šedá koupelna se proměnila v domácí lázeň s podlahou imitující parkety. Na stěně k dlaždičkám přibyla vzorovaná tapeta. Jídelna s krbem nevybízela k hodování, to se Kelly změnila. Je tu útulno a stůl vypadá jako ze zámku.

Zajímavou proměnou prošlo i schodiště a obývací pokoj. Vše je laděné do odstínů šedé barvy, která je nadčasová a snadno se kombinuje s jakoukoli jinou barvou. Naprostá většina vybavení pochází z druhé ruky, například z internetových bazarů, kde se často nabízejí věci jen za odvoz.

Další zajímavé proměny:

Sdílejte článek

Přečtěte si také