návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Za 100 tisíc proměnila celý dům. Šikovná žena vytvořila designové bydlení skoro bez nákladů

matoušhartman , Vydáno: 10.04.2021
Dvaatřicetiletá žena si pořídila třípokojový dům a na rekonstrukci jí už moc peněz nezbylo. Musela tak pořádně šetřit, ale z nevýhody udělal přednost. Využila recyklované materiály, kupovala bazarové vybavení a nakonec jí na proměnu domu stačilo zhruba sto tisíc korun.

reklama

Dům z počátku 20. století potřeboval projít proměnou. Vypadal zastarale a mnohdy i nevlídně a hlavně byl tmavý. Grafička Kelly Rowland se tak pustila do práce a snažila se šetřit, kde to jen šlo. S rekonstrukcemi domů neměla zkušenosti, ale nakonec se jí podařilo vytvořit útulné bydlení.

Barvy a vzory pomohly

Nejvíce utratila za proměnu zahrady, ale interiér taky potřeboval investice, i když menší. Kelly zachovala použitelné věci a dodala jim nový vzhled. Hrála si hlavně s barvami a vzory, které interiér prosvětlily a zpříjemnily.

Z obyčejné koupelna je hotová lázeň
Autor: profimedia.cz Z obyčejné koupelna je hotová lázeň

Jak zútulnit starý dům?

Nudná šedá koupelna se proměnila v domácí lázeň s podlahou imitující parkety. Na stěně k dlaždičkám přibyla vzorovaná tapeta. Jídelna s krbem nevybízela k hodování, to se Kelly změnila. Je tu útulno a stůl vypadá jako ze zámku.

Jídelna po proměně
Autor: profimedia.cz Jídelna po proměně

Zajímavou proměnou prošlo i schodiště a obývací pokoj. Vše je laděné do odstínů šedé barvy, která je nadčasová a snadno se kombinuje s jakoukoli jinou barvou. Naprostá většina vybavení pochází z druhé ruky, například z internetových bazarů, kde se často nabízejí věci jen za odvoz.

Další zajímavé proměny:

Byt pro technaře...

Byt pro technaře připomíná hudební klub. Místo pracovny je dýdžejský pult

Zvenku je to jen obyčejný kostel

Bydlení v kostele s věží vypadá úžasně. Pokud vám nevadí, že je kolem hřbitov

reklama

Článek je zařazen v: proměna , rekonstrukce , upcyklace , recyklace , bazar

reklama

Přečtěte si také