Bydlení

15. dubna 2021 08:00

redakce Prima Zoom

40 let dům nikdo nerekonstruoval. Mladá rodina ho kompletně proměnila

Stará koupelna, ušmudlaná kuchyň a nepoužitelné topení čekaly na mladou rodinu, která si pořídila dům v severoanglickém Newcastlu. Bylo potřeba se pustit do rekonstrukce a ušetřit. Rodině Wallaceových se to podařilo a výsledek je nádherný.

Dům s pozemkem byl v žalostném stavu. Neměl centrální topení a elektroinstalace potřebovaly vyměnit. Interiéry navíc nikdo za posledních čtyřicet let nerekonstruoval, takže tu byl zastaralý a ošuntělý nábytek, který se musel vyměnit.

Kombinace starého a nového

Kievah a Jamie Wallaceovi se do domu stěhovali s osmnáctiměsíční dcerou, přesto rekonstrukci zvládli za pár měsíců. Půjčili si peníze od otce Kievah, ale jinak moc prostředků nepotřebovali. Vystačili si s tím, co jim po koupi domu zbylo. Přesto neslevili ze standardů a vytvořili příjemný a moderní domov.

Vyměnili staré tapety za výraznou výmalbu stěn. Tmavá tyrkysová barva v obývacím pokoji vypadá luxusně. Dům prokoukl a neutápí se v původních odstínech hnědé barvy. Ačkoli rodina rekonstruovala, zachovala některé prvky původního domu, třeba krb dominující obývacímu pokoji.

Vznikl tak retro styl, který je ale pohodlný a zároveň moderní. Kombinace starého a nového vypadá vždycky skvěle. Dokazuje to třeba koupelna. Má retro styl, ale zároveň vypadá moderněji než dříve.

Tipy, jak na rekonstrukci starého domu:


Přečtěte si také