Trendy

29. října 2019 15:00

Markéta Kašková

30 let od revoluce: 30 hraček našeho dětství. Poznáte je všechny?

Nebyly chytré telefony ani skvělé počítače, ale byly neobyčejné hračky, které nás dokázaly zabavit klidně i na 30 let. Pojďme si je připomenout a zavzpomínat, co bylo našim vesmírem.

1. Miniaturní dům pro panenku

Která holka netoužila po panenkovském baráčku i se zahradou! Brát si ssebou na chatu celý dům pro barbíny zkrátka nešlo, bylo tedy výhodné mítkapesní dům pro mrňavou panenku, kterou jsme pravidelně někde ztrácely.

2. Vyvážený zajíc

I když jsme ho položili na záda, vždycky se hbitě narovnal. Byl to zkrátka neporazitelný zajíc, který to měl vpodstavci perfektně srovnané.

3. Vodní hra

Ke štěstí nám stačila voda a pár plastových kroužků. Když časem člověk chytil grif, šly všechny kroužky pochytat vrekordním čase. Tohle si na IPhonu zkrátka nezahrajeme.

4. Skleněné kuličky

Kam se všechny tenkrát poděly, je záhada. Nejspíš jsou nadobro ztracené někde vzemi. Nikdy nezapomeneme, že cvrnkánípěkně bolelo.

5. Červená tabulka

Umělecká díla byla založena většinou jen na čárkách zprava, zleva nebo ze shora nahoru, nic světoborného. Když nás omrzelo samotné malování, strávili jsme poměrnou část mládí přemýšlením, na jakém principu tahle kouzelná tabulka vlastně funguje.

6. Tamagoči

Perfektní společník, na kterého jsme často zapomněli. Výhoda byla, že se nám opakovaně narodil a my mohli nadále zanedbávat tu nejlepší péči, kterou jsme mu dokázalidát.

7. Řetízek nebo přívěšek na krk

Ať to byl přívěšek delfínek, želva nebo jing jang, byli jsme tvrďáci, kteří jdou sdobou. Nesundávali jsme ho ani na noc a ani ve sprše!

8. Malé dudlíky

Všichni je znají, ale nikdo vlastně neví, na co byly. Každopádně, správné devadesátkové dítě jich mělo pěknou sbírku.

9. Flaštička pro panenku

Nejlepší krmení pro panenky bylo zmagické flaštičky, ve které mléko opravdu zmizelo. Teď už trik samozřejmě chápeme, ale vdětství se nám při přemýšlení kouřilo zhlavy.

10. Lepidlo na ruce

Kdo si nehrál slepidlem, jakoby vdevadesátkách nežil! Neexistovala lepší zábava, než si dlaň celou pomazata pak lepidlo pomaličku sloupávat.

Na další skvělé hračky se podívejte vnaší galerii.

Další články:


Přečtěte si také