návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Černé Vánoce: Jak barvu o Vánocích využít? Působí luxusně a vkusně

, Vydáno: 24.10.2019
Černé Vánoce
Autor: Pinterest.com Černé Vánoce
Letošní Vánoce mohou mít jinou podobu než ty klasické. Zvyky a tradice samozřejmě ctíme a nehrneme se v tomto směru do inovací, ale co bychom letos mohli změnit, je sváteční barva. Zkuste se zamilovat do černé – působí luxusně a vkusně. Podívejte se, jak ji o Vánocích využít.

reklama

Černá nemusí být jen smutnou barvou. Milujeme jí na oblečení, tak proč si ji nepořídit i domů na Vánoce? Stůl umí dokonale ozvláštnit, ale neztrácí svůj půvab a luxus.

Černá nás baví.
Autor: Pinterest.com Černá nás baví.

Černé ozdoby na strom

Platí, že černá barva se perfektně hodí ke zlaté, bílé a stříbrné. Pokud tedy zkombinujete alespoň jednu barvu společně s černou, vznikne vám netradiční výzdoba, která však bude vypadat skvěle. Staré ozdoby můžete například i na černou barvu přetřít a malým úzkým štětcem domalovat nejrůznější ornamenty.

Ručně malované ozdoby
Autor: Pinterest.com Ručně malované ozdoby

Černé prostírání

Zkuste si přitemnit i štědrovečerní večeři. Stačí na stůl přidat černé svíčky nebo tmavé talíře a rázem budete jako v luxusní restauraci. Uvidíte, že se vám nové prostředí bude zamlouvat. Zkusit můžete i černé ubrousky nebo černý adventní svícen. Příbory nechejte klidně klasické, ale pokud si budete chtít vyhrát i s detailem, pořiďte příbor v rose gold barvě.

Černé vysoké svíčky se hodí na slavnostní stůl.
Autor: Pinterest.com Černé vysoké svíčky se hodí na slavnostní stůl.

Černý balicí papír

Pokud se necítíte na tmavou výzdobu stolu ani stromečku, zkuste do luxusní černé zahalit alespoň dárky. Černý balicí papír si perfektně rozumí s přírodními materiály. Poříďte si lýkový provázek a dozdobte dárek kouskem větvičky. Uvidíte, že všichni budou nad černou nádherou žasnout.

Černý netradiční balicí papír
Autor: Pinterest.com Černý netradiční balicí papír

Černá stěna

A co rovnou vymalovat? Černé barvy se nebojte ani na stěnách interiéru, dokážou místnost krásně zvelebit a vyšperkovat. Jak jsme již řekli, černé sluší dřevo, stačí stěnu tedy dozdobit přírodními motivy.

Podívejte se do naší galerie na nejlepší nápady v černé barvě.

Další články:

Jak prostřít na vánoční večeři?

Jak prostřít na štědrovečerní večeři? Máme pro vás tu nejlepší inspiraci

Vánoce 2019

Jaké trendy ovládnou Vánoce 2019?

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , černé Vánoce , barva vánoc , Vánoce inspirace , inspirace , dekorace , černá , Bílá , moderní Vánoce , trendy

reklama

Přečtěte si také