Trendy

4. srpna 2019 14:00

Markéta Kašková

Takhle by vypadal dům Simpsonových podle současných trendů. Které místnosti se nejvíce změnily?

V České republice nežije snad nikdo, kdo by nikdy neslyšel o legendárním seriálu Simpsonovi, který pravidelně běží na Prima COOL. Díky popularitě dokáže mnoho lidí okamžitě rozpoznat, co právě televize vysílá, a to díky jedinečnému prostředí a originálním postavičkám. Jak by to ale vypadalo, kdyby byl design domu u Simpsonových reálný a jak moc by se změnil interiér, kdyby se rodina řídila současnými designovými trendy?

Nezaměnitelná žlutá rodinka baví české publikum již od roku 1993. Na Prima COOL ji diváci vídají téměř12let. Legendární úvodní znělka vždy přináší nečekaný moment, jako je psaní Barta na školní tabuli nebo tzv. gaučový gag, který je vjednotlivých dílech rozdílný.

Nyní se designér Pat McNulty ve spolupráci sinternetovým americkým serverem Angies list pokusil o vytvoření reálné kopie interiéru Simpsonových a přidal i pohled, jak by podle něho mohly vypadat místnosti vcelém domě vdnešní době.

Legendární gauč Simpsonových

Simpsonovi by se neobešli bez svého typického gauče, který jejich obývák zdobí již 30 let. Nyní máte možnost podívat se, jak by vypadal stejný gauč vreálném světě po třiceti letech užívání.

Interiér podle posledních trendů

Změna celého interiéru podle aktuálních trendů by byla velmi markantní. Stejné by zůstalo snad jen umístění nábytku a orientace pokoje. Dům vseriálu je navržen tak, aby se vněm našla americká střední třída. Samozřejmě tvůrci kresleného seriálu přidali pestrou škálu barev, kterou byste vreálných amerických domech jen těžko hledali.

Pokud se však zkreslenosti ubere, je dům reálnou předlohou nejhorších trendů 90. let. Pat McNulty zpracoval tedy interiér zkresleného seriálu a převedl ho do realističtější podoby a poté i do moderní varianty.

Ložnice a dětské pokoje

Právě díky designérovi Patu McNultym si můžeme nastínit, jak by přibližně vypadaly další místnosti domu slavné žluté rodinky. Například v modernímpokoji u Lízy bychom marně hledali stopy po infantilní růžové. Vmoderním interiéru převládá zeleň a tlumené barvy. Samozřejmě nechybí saxofon.

Zato Bartův pokoj se proměnil do rebelského abstraktu, který vystihuje jeho divokou povahu. Vložnici rodičů se pracuje také stlumenými odstíny, které jsou dnes velmi populární. Nejvíce si je stále podobný obývák, kde je změna také rozsáhlá, ale vše zůstalo na svém původním místě.

Podívejte se do galerie v úvodu článku na všechny současné a předělané pokoje u Simpsonových.

Další články o Simpsonových:


Přečtěte si také