Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tohle na vás prozradí barva v ložnici. Jakou máte povahu a co od života čekáte?

To, že barvy ovlivňují naši psychiku, víme už dávno. Jsou zdrojem skrytých významů a nálad. Víte, co o vás prozradí barva ve vaší ložnici? Jste klidná povaha, nebo hledáte své štěstí?
Vydáno: 21.04.2019
Jaká barva je ta vaše?
Autor: istock.com Jaká barva je ta vaše?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ze všech ložnic světa mají určitě největší radost psychologové, kteří díky nim dokáou perfektně určit náladu a psychiku člověka. Vaše ložnice je bránou do duše, která vychází na povrch například i zvolením barev v místnosti.

Barvy v ložnici prozradí mnohé o vaší povaze.
Autor: istock.com Barvy v ložnici prozradí mnohé o vaší povaze.

Barvy mají pocity

Každý člověk má z barev určité pocity. Věděli jste, že červená například stimuluje hlad, modrá ve vás vyvolá klid a žlutá zase učiní šťastnějšími všechny, kdo se na ni podívají?

Naše preference mohou odhalit kousek z naší osobnosti a fakt, po čem ve skutečnosti toužíme. V naší osobní svatyni, kde každý večer upadáme do kómatu, vyzařuje barva určitou energii, kterou čerpáme po celou noc. Co o vás tedy prozradí vaše ložnice?

Naše povaha si automaticky vybírá určité barvy.
Autor: istock.com Naše povaha si automaticky vybírá určité barvy.

Žlutá ložnice

Žlutá je světlá a teplá barva. Stejně tak to mají i lidé, kteří ji preferují. Milujete inovaci a originalitu. Dokážete pochválit a lidé ve vaší přítomnosti cítí radost a energii. Jste chodícím sluncem, které však občas potřebuje dobít baterky v soukromí. Jste miláček davů, ale občas se chcete schovat před světem.

Žlutá ložnice je pokojem, kde zaručeně získáte velké množství energie.
Autor: istock.com Žlutá ložnice je pokojem, kde zaručeně získáte velké množství energie.

Fialová ložnice

Odstíny fialové ložnice jsou obvykle preferovány těmi, kteří mají vysoce kreativní přístup k mysli. Jedinci usilují o jedinečnost, ale opírají se o svou sentimentální náladu. Tito lidé občas konají dříve, než si věci pořádně promyslí. Musí se celý život učit, že méně je někdy více.

S fialovou barvou buďte vždy opatrní.
Autor: istock.com S fialovou barvou buďte vždy opatrní.

Námořnická modř ložnice

Milovníci námořnické jsou naprosto oddaní jedinci. Pokud jsou vašimi oblíbenci hlubší a tmavší odstíny modré, dáváte přednost klidu a vyrovnanosti. Rovnost a jistota je vaší alfou omegou. Rádi si věci promyslíte do posledního detailu.

Námořnická modř je oblíbenou tohoto roku.
Autor: istock.com Námořnická modř je oblíbenou tohoto roku.

Světle modrá ložnice

Světlejší modrá je spojována s oblohou a vodou – tedy čistotou a průzračností. Takový člověk je otevřený a přátelský. Cítíte se skvěle mezi lidmi, kterým můžete věřit. Nesnášíte samotu. Ve své ložnici se potřebujete cítit jako v místnosti, která vám vždy dodá potřebnou energii a pozitivní náladu.

Z takového pokoje jde cítit svěžest a čistota.
Autor: istock.com Z takového pokoje jde cítit svěžest a čistota.

Šedozelená ložnice

Šedozelená je o něco více sofistikovaná díky své hloubce a neurčitosti. O osobě, která preferuje tento odstín, můžeme s klidem říci, že miluje složitost. Barva ukazuje prvky osobnosti, které kombinují zelené a modré rysy. Nikdy tedy nevíme, s jakou náladou se dotyčný probudí. Takový člověk má perfektní smysl pro detail.

Šedozelená je neobvyklá, ale velmi lákavá volba.
Autor: istock.com Šedozelená je neobvyklá, ale velmi lákavá volba.

Červená ložnice

Červená vyžaduje pozornost, stejně tak i člověk, který miluje tuto vášnivou barvu. Rysy povahy jsou dynamické a takovou osobnost nelze ignorovat. Jste impulzivní a velmi extrovertní. Vždy si prosadíte svou, a to na některé může působit nemile. Jste rozjetá střela, která nejde zastavit.

Červená si vybírá energické a horlivé povahy.
Autor: istock.com Červená si vybírá energické a horlivé povahy.

Růžová ložnice

Ačkoliv růžová pochází z mateřské červené, je méně horlivá a náročná na pozornost. Jste více naladěni na vlnu romantiky a něžnosti. Někdy jste energická střela, ale máte i velmi poklidné chvíle. Pro ostatní jste záhadou, kterou si hned zamilují.

Růžová je barva něhy, jemnosti a oddanosti.
Autor: istock.com Růžová je barva něhy, jemnosti a oddanosti.

Zelená ložnice

Zelení lidé milují přírodu. Ke svému životu ji bezmezně potřebují. Je to dokonalý ekvalizér mezi teplými a chladnými tóny. V přítomnosti zelené najdete perfektní rovnováhu, po které toužíte. Dokážete si nastavit harmonii, kterou pak přenášíte i na ostatní.

Zelená miluje přírodu.
Autor: istock.com Zelená miluje přírodu.

Šedá ložnice

Osoba, která dává přednost šedi, hledá bezpečí. Schválně si vybírá nejneutrálnější ze všech barev. Nechtějí vyčnívat z davu a raději žijí svůj spokojený život. Neřeší životy ostatních a soustředí se na sebe. Lidé, kteří si vyberou tuto velmi neutrální barvu, touží po spokojenosti a stabilitě.

Neutralita a minimalismus jsou to pravé pro lidi, kteří milují šedivou barvu.
Autor: istock.com Neutralita a minimalismus jsou to pravé pro lidi, kteří milují šedivou barvu.

Oranžová ložnice

Milovníci pomerančové jsou velmi pracovití a hrají tvrdou hru. Neumějí prohrávat a pro úspěch udělají vše. Je pro ně velmi důležitý. Mají veselou povahu a nadchnou se i pro maličkost.

 Oranžová je teplá, slunečná barva, která jakožto mezistupeň mezi červenou a žlutou v sobě spojuje i mnohé jejich asociace.
Autor: istock.com Oranžová je teplá, slunečná barva, která jakožto mezistupeň mezi červenou a žlutou v sobě spojuje i mnohé jejich asociace.

Béžová ložnice

Nejlehčí verze hnědé je právě béžová. Lidé milují stabilitu a harmonii. Jejich předností je jemnost a smysl pro detail. Takoví lidé se snaží být vyrovnaní a neradi se ukvapují. Řídí se heslem, že vše má svůj čas a především důvod.

Pro každého z nás může mít béžová barva trochu jinou podobu. Je však vždy jistotou.
Autor: istock.com Pro každého z nás může mít béžová barva trochu jinou podobu. Je však vždy jistotou.

Markéta Kašková

Přečtěte si také:

Mixér Artisan Blender v barvě zeleného jablka. Pomocník při přípravě polévek, dětských přesnídávek, mléčných šejků, koktejlů či osvěžujících sorbetů. cena 6490 korun

Zelená inspirace aneb 10 domácích spotřebičů v módně vybarveném kabátku

Duha

Nejbarevnější byt, jaký jste kdy viděli. Téhle ženě by záviděl i jednorožec

Článek je zařazen v: barvy , psychologie barev , barvy jejich pocity , jakou barvu do ložnice , ložnice , jakou pořídit ložnici , barvy ložnice , design , interiér , příroda uvnitř , zelená ložnice , žlutá ložnice , fialová ložnice , černá ložnice , béžová ložnice , fialová , žlutá , zelená , béžová , modrá , větle modrá , růžová , červená , šedozelená , šedá , oranžová , barva
Speciály:
Reklama