návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tohle na vás prozradí barva v ložnici. Jakou máte povahu a co od života čekáte?

Vydáno: 21.04.2019
Jaká barva je ta vaše?
Autor: istock.com Jaká barva je ta vaše?
To, že barvy ovlivňují naši psychiku, víme už dávno. Jsou zdrojem skrytých významů a nálad. Víte, co o vás prozradí barva ve vaší ložnici? Jste klidná povaha, nebo hledáte své štěstí?

reklama

Ze všech ložnic světa mají určitě největší radost psychologové, kteří díky nim dokáou perfektně určit náladu a psychiku člověka. Vaše ložnice je bránou do duše, která vychází na povrch například i zvolením barev v místnosti.

Barvy v ložnici prozradí mnohé o vaší povaze.
Autor: istock.com Barvy v ložnici prozradí mnohé o vaší povaze.

Barvy mají pocity

Každý člověk má z barev určité pocity. Věděli jste, že červená například stimuluje hlad, modrá ve vás vyvolá klid a žlutá zase učiní šťastnějšími všechny, kdo se na ni podívají?

Naše preference mohou odhalit kousek z naší osobnosti a fakt, po čem ve skutečnosti toužíme. V naší osobní svatyni, kde každý večer upadáme do kómatu, vyzařuje barva určitou energii, kterou čerpáme po celou noc. Co o vás tedy prozradí vaše ložnice?

Naše povaha si automaticky vybírá určité barvy.
Autor: istock.com Naše povaha si automaticky vybírá určité barvy.

Žlutá ložnice

Žlutá je světlá a teplá barva. Stejně tak to mají i lidé, kteří ji preferují. Milujete inovaci a originalitu. Dokážete pochválit a lidé ve vaší přítomnosti cítí radost a energii. Jste chodícím sluncem, které však občas potřebuje dobít baterky v soukromí. Jste miláček davů, ale občas se chcete schovat před světem.

Žlutá ložnice je pokojem, kde zaručeně získáte velké množství energie.
Autor: istock.com Žlutá ložnice je pokojem, kde zaručeně získáte velké množství energie.

Fialová ložnice

Odstíny fialové ložnice jsou obvykle preferovány těmi, kteří mají vysoce kreativní přístup k mysli. Jedinci usilují o jedinečnost, ale opírají se o svou sentimentální náladu. Tito lidé občas konají dříve, než si věci pořádně promyslí. Musí se celý život učit, že méně je někdy více.

S fialovou barvou buďte vždy opatrní.
Autor: istock.com S fialovou barvou buďte vždy opatrní.

Námořnická modř ložnice

Milovníci námořnické jsou naprosto oddaní jedinci. Pokud jsou vašimi oblíbenci hlubší a tmavší odstíny modré, dáváte přednost klidu a vyrovnanosti. Rovnost a jistota je vaší alfou omegou. Rádi si věci promyslíte do posledního detailu.

Námořnická modř je oblíbenou tohoto roku.
Autor: istock.com Námořnická modř je oblíbenou tohoto roku.

Světle modrá ložnice

Světlejší modrá je spojována s oblohou a vodou – tedy čistotou a průzračností. Takový člověk je otevřený a přátelský. Cítíte se skvěle mezi lidmi, kterým můžete věřit. Nesnášíte samotu. Ve své ložnici se potřebujete cítit jako v místnosti, která vám vždy dodá potřebnou energii a pozitivní náladu.

Z takového pokoje jde cítit svěžest a čistota.
Autor: istock.com Z takového pokoje jde cítit svěžest a čistota.

Šedozelená ložnice

Šedozelená je o něco více sofistikovaná díky své hloubce a neurčitosti. O osobě, která preferuje tento odstín, můžeme s klidem říci, že miluje složitost. Barva ukazuje prvky osobnosti, které kombinují zelené a modré rysy. Nikdy tedy nevíme, s jakou náladou se dotyčný probudí. Takový člověk má perfektní smysl pro detail.

Šedozelená je neobvyklá, ale velmi lákavá volba.
Autor: istock.com Šedozelená je neobvyklá, ale velmi lákavá volba.

Červená ložnice

Červená vyžaduje pozornost, stejně tak i člověk, který miluje tuto vášnivou barvu. Rysy povahy jsou dynamické a takovou osobnost nelze ignorovat. Jste impulzivní a velmi extrovertní. Vždy si prosadíte svou, a to na některé může působit nemile. Jste rozjetá střela, která nejde zastavit.

Červená si vybírá energické a horlivé povahy.
Autor: istock.com Červená si vybírá energické a horlivé povahy.

Růžová ložnice

Ačkoliv růžová pochází z mateřské červené, je méně horlivá a náročná na pozornost. Jste více naladěni na vlnu romantiky a něžnosti. Někdy jste energická střela, ale máte i velmi poklidné chvíle. Pro ostatní jste záhadou, kterou si hned zamilují.

Růžová je barva něhy, jemnosti a oddanosti.
Autor: istock.com Růžová je barva něhy, jemnosti a oddanosti.

Zelená ložnice

Zelení lidé milují přírodu. Ke svému životu ji bezmezně potřebují. Je to dokonalý ekvalizér mezi teplými a chladnými tóny. V přítomnosti zelené najdete perfektní rovnováhu, po které toužíte. Dokážete si nastavit harmonii, kterou pak přenášíte i na ostatní.

Zelená miluje přírodu.
Autor: istock.com Zelená miluje přírodu.

Šedá ložnice

Osoba, která dává přednost šedi, hledá bezpečí. Schválně si vybírá nejneutrálnější ze všech barev. Nechtějí vyčnívat z davu a raději žijí svůj spokojený život. Neřeší životy ostatních a soustředí se na sebe. Lidé, kteří si vyberou tuto velmi neutrální barvu, touží po spokojenosti a stabilitě.

Neutralita a minimalismus jsou to pravé pro lidi, kteří milují šedivou barvu.
Autor: istock.com Neutralita a minimalismus jsou to pravé pro lidi, kteří milují šedivou barvu.

Oranžová ložnice

Milovníci pomerančové jsou velmi pracovití a hrají tvrdou hru. Neumějí prohrávat a pro úspěch udělají vše. Je pro ně velmi důležitý. Mají veselou povahu a nadchnou se i pro maličkost.

 Oranžová je teplá, slunečná barva, která jakožto mezistupeň mezi červenou a žlutou v sobě spojuje i mnohé jejich asociace.
Autor: istock.com Oranžová je teplá, slunečná barva, která jakožto mezistupeň mezi červenou a žlutou v sobě spojuje i mnohé jejich asociace.

Béžová ložnice

Nejlehčí verze hnědé je právě béžová. Lidé milují stabilitu a harmonii. Jejich předností je jemnost a smysl pro detail. Takoví lidé se snaží být vyrovnaní a neradi se ukvapují. Řídí se heslem, že vše má svůj čas a především důvod.

Pro každého z nás může mít béžová barva trochu jinou podobu. Je však vždy jistotou.
Autor: istock.com Pro každého z nás může mít béžová barva trochu jinou podobu. Je však vždy jistotou.

Markéta Kašková

Přečtěte si také:

Mixér Artisan Blender v barvě zeleného jablka. Pomocník při přípravě polévek, dětských přesnídávek, mléčných šejků, koktejlů či osvěžujících sorbetů. cena 6490 korun

Zelená inspirace aneb 10 domácích spotřebičů v módně vybarveném kabátku

Duha

Nejbarevnější byt, jaký jste kdy viděli. Téhle ženě by záviděl i jednorožec

reklama

Článek je zařazen v: barvy , psychologie barev , barvy jejich pocity , jakou barvu do ložnice , ložnice , jakou pořídit ložnici , barvy ložnice , design , příroda uvnitř , zelená ložnice , žlutá ložnice , fialová ložnice , černá ložnice , béžová ložnice , fialová , žlutá , zelená , béžová , modrá , větle modrá , růžová , červená , šedozelená , šedá , oranžová , barva , interiéry

reklama

Přečtěte si také