Trendy

9. října 2018 20:40

redakce Prima Zoom

Muž slyšel divné zvuky uvnitř zdi svého domu. Když jí rozbil, nemohl uvěřit, co našel

Majitel domu nemohl přijít na záhadnou věc spojenou s jeho domem. Stále slyšel divné zvuky uvnitř stěny. Infra světlo odhalilo podezřelé teplo. Po odstranění cihel odborníci našli obrovské včelí hnízdo.

Muž měl dlouhodobýproblém spojený sjeho rodinným domem v Tennessee. Nemohl přijít na to, co se děje sjeho zdí. Když si už nevěděl rady, zavolal tým odborníků, kteří tajemství rozklíčovali. I ti však byli opravdu překvapeni, když spatřilivelké včelí hnízdo.

Záchrana nebyla jednoduchá

Včely spíše vyhledávají odlehlá místa na venkově, kde mají spoustu možností, kam si doletět pro pyl, který potřebují na výrobu sladkého medu. Proto bylo za prvé velkým překvapením, že si vybraly za svůj domov místo svelkou koncentrací lidí a za druhé, že se usadily uvnitř zdi. Navíc se jim povedlo schovat se tak dobře, že i deratizéři je měli problém odstranit.

Včely byly přemístěny

Záchranná služba jménem Bartlett Bee Whisperer má na starosti šetrné přesidlování včel vněkolika amerických oblastí.Tento rod byl použit koživení starých úlů u místních včelařů.

Jak probíhá záchrana?

Celá akce začíná identifikací, zda se opravdu jedná o včely nebo o kolegyně vosy. „Mnoho lidí nás zavolá například klikvidaci vos, ale když dojedeme na místo, tak zjistíme, že se jedná právě o včely,“ prozradil jeden z členů týmu. Pak se najde přesné umístění úlu pomocí infračerveného světla. Krok za krokem se odstraní celá vrchní část čehokoliv, co brání klikvidaci či přemístění úlu. Poté se odvezou do nových úlů.

Na celou záchranu včel ze stěny domu se podívejte vnásledující galerii.


Přečtěte si také