Trendy

3. října 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Rodina se po tragédii přestěhovala do školního autobusu. Jak žijí?

Andy a Amber jsou rodiče dvou malých dětí Jakea a Daisy. Celá tahle rodinka žije doslova na čtyřech kolech, jejich domovem je totiž autobus. Po zemětřesení na Novém Zélandě pár změnil radikálně pohled na svět. Dvojice se ocitla v troskách zničeného hotelu čekající na záchranu nebo na smrt.

Událost, která Andymu a Amber změnila život, se stala vroce 2011 na Novém Zélandě. 22 února seděli vhotelovém pokoji ve 25. patře, když zemětřesení o síle 6,3 Richterovy stupnice zasáhlo oblast Jižního ostrova ve městě Christchurch.

Obrovské štěstí

Vzhledem kblízkosti epicentra zničil otřes mnoho budov včetně hotelu, kde byla ubytována tato dvojice. Andy a Amber měli obrovské štěstí, po čtyřech hodinách čekání na smrt ve 25. patře se objevila záchrana. Požární schody se totiž zhroutily a pár nemohl uniknout. Vten den ve městě tragicky zemřelo 185 lidí.

Měsíc po zemětřesení byla Andymu diagnostikována posttraumatická stresová porucha, která následně vedla k depresi a úzkosti. Po roce se páru narodilo první dítě, ale porod byl velmi komplikovaný a psychika Amber, pod tíhou osudových překážek, dostala také co proto. Projevila se u ní stejná posttraumatická stresová porucha.

Je potřeba změnit život

Po několika letech bojování s duševními nemocemi věděli, že je potřeba radikálně změnit život. Pocit, že doba strávená na tomto světě může být někdy počítána na hodiny, ovládla jejich myšlení. Během náročných let se jim narodilo druhé dítě. Uvědomili si, že plýtvají životem, protože každý den pracují a dávají děti do péče někomu jinému, aby mohli vydělat na hezčí auto, větší televizi a velký dům.

Starý školní autobus

Rozhodli se, že už nepromarní ani minutu svého života. Své děti si budou užívat co nejvíce a budou šťastni ztoho, že vůbec jsou. Rozhodli se koupit starý školní autobus, ze kterého se po 12 měsících stal jejich domov na kolečkách.

Nyní rodina cestuje po Novém Zélandě a vše zaznamenává na svůj youtubový kanál.

„Tím, že jsme se vzdali drahého domu, automobilu a moderního konzumu, jsme schopni snížit své náklady natolik, abychom omezili množství práce, kterou musíme udělat. Doufáme, že dokumentováním našich dní a sdílením naší cesty budeme schopni inspirovat několik z vás, abyste si nekupovali tolik věcí, žili trochu jednodušeji a byli trochu šťastnější,“ vzkázali svým sledovatelům.

Jejich cestu můžete sledovat ZDE.

Čtěte také:


Přečtěte si také