návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nejoblíbenější plemena psů odhaluje mapa. Překvapí vás, které plemeno mají lidé nejradši

Jakub Studený , Aktualizováno: 13.10.2021
psí plemena
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk psí plemena
Plemena psů podléhají módě a také hranicím států. Některé psí rasy doslova dobyly svět, jiné jsou oblíbené jen v některých zemích. Speciální mapa ukazuje, jaká plemena mají nejraději Evropané, Američané, Asiati i Afričané.

reklama

Nejoblíbenější plemeno psa překvapí. Určitě bychom čekali nějakého roztomilého psíka nebo inteligentní kolii. Jenže všechny poráží rotvajler. Je nejvyhledávanějším psem na Googlu ve 34 zemích světa!

Evropa

Evropané jsou velcí chovatelé psů a jsou také vybíraví. Zatímco východní Evropa má ráda dobrmany, ve Francii a Německu milují australské ovčáky a border kolie je populární napříč kontinentem. Je to také nejoblíbenější plemeno České republiky. Zajímavé je, že zlatého retrívra si oblíbili zejména seveřané. Určitě zaujme, že na Balkáně je populární ne zrovna známé plemeno italský corso pes.

Nejoblíbenější psi v Evropě
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi v Evropě

Severní a Střední Amerika a Karibik

V severní části kontinentu jasně vítězí rotvajler. Vyhledávají ho obyvatelé středoamerických států a ostrovních státečků v Karibiku. USA si zamilovaly australského ovčáka a v Kanadě nepřekvapivě vítězí zlatý retrívr. Nejoblíbenější pes Mexika je maličká čivava. Jedná se o plemeno, které odsud pochází, konkrétně ze severomexického státu Chihuahua.

Nejoblíbenější psi v Severní, střední Americe a Karibiku
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi v Severní, střední Americe a Karibiku

Jižní Amerika

Jih kontinentu opět fandí rotvajlerům, najdou se ale výjimky. Třeba v Chile je nejoblíbenější mops a v Argentině bullteriér. Malá Uruguay má stejný vkus jako Česko. Vítězí tu border kolie.

Nejoblíbenější psi v Jižní Americe
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi v Jižní Americe

Blízký a Střední východ

Zde je údajů méně, ale obecně se dá říct, že arabské státy si oblíbily německé ovčáky a zlaté retrívry. Turci vyhledávají dobrmany stejně jako Kazaši. V Izraeli je nejoblíbenějším plemenem border kolie. Jediným státem v tomto regionu, který fandí celosvětově nejpopulárnějšímu rotvajlerovi, je Uzbekistán.

Nejoblíbenější psi na Blízkém a Středním východě
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi na Blízkém a Středním východě

Asie, Oceánie a Austrálie

V této části světa se o post nejoblíbenějšího plemena dělí němečtí ovčáci a zlatí retrívři. Japonsko miluje své domácí plemeno shiba inu. Oblíbili si ho ale i obyvatelé Singapuru. Hongkongu a Jižní Koreje. Určitě zaujme, že v Kambodži vyhrává mopsík a ve Vietnamu pudl. Austrálie zase překvapí tím, že nejpopulárnějším plemenem není australský ovčák, ale border kolie.

Nejoblíbenější psi v Asii, Austrálii a Oceánii
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi v Asii, Austrálii a Oceánii

Afrika

V Africe vyhrávají rotvajler a německý ovčák. Jih kontinentu ale ovládl boerboel neboli búrský buldok, který byl vyšlechtěn v Jihoafrické republice. Egypťané mají nejradši zlatého retrívra a určitě zaujme výběr Botswany. Rhodéský ridgeback se používal na ochranu hospodářství před šelmami a Botswaňané ho mají rádi dodnes.

Nejoblíbenější psi v Africe
Autor: Creative Commons/HouseHoldQuotes.co.uk Nejoblíbenější psi v Africe

Výzkum vytvořila společnost Householdquotes, která zpracovávala data z vyhledávání na Googlu. Celou zprávu v angličtině najdete zde

Další zajímavé články o psech:

Jaké místo v posteli si pes vybere, hodně vypovídá o vašem vztahu

Pokud s vámi spí pes v posteli, sledujte, jaké místo si vybere. Zjistíte tak zajímavé věci

Mluvíte se psy a kočkami?

Mluvíte doma se zvířaty? Prozrazuje to na vás jednu zajímavou věc

reklama

Článek je zařazen v: pes , plemena psů

reklama

Přečtěte si také