Trendy

25. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

V jaké barvě se ponesou letošní vánoční stromky? Odpověď vás možná překvapí

Ano, je to tady už za pár dní. Vánoce se blíží tryskem a nelze je zastavit. Jaký kabát letos pro vánoční stromeček vybrat? Ten nejbarevnější.

Někteří to berou statečně a už pořizují první dárky, jiní jsou stále myšlenkami na vyhřáté pláži vzahraničí a nehodlají přijmout skutečnost, že za chvilku budeme zpívat koledy. Ať je to tak nebo tak, vobchodech už nějakou dobu můžeme pořídit nejrůznější vánoční ozdoby do bytu a na stromeček. Je nejvyšší čas prozradit, jaké trendy se budou pohybovat okolo letošních stromků.

Příroda vs. plast

Plastovým stromečkům pomalu odzvonilo. Společnost stále vyhledává přírodnější a ekologičtější způsob života. Plast je světovým problémem, který se vyspělé země pokoušejí řešit, proto se můžeme strendem umělých stromečků pomalu rozloučit. Opravdový živý strom je letošní nutností. Navíc se dá pořídit už za pár korun u každého obchodního domu. Rozhodně nedoporučujeme vydávat se na tajné výpravy spilkou do lesa.

Duhový vánoční stromeček

Barva letošních vánoc je poněkud nevšední, protože jí je každá existující barva. V zimě zavládne duha! Nebojte se experimentovat, ale pozor na množství. Doporučujeme zvolit si maximálně pět barev, které zakombinujete tak, aby připomínaly duhu. Pokud vaše vybrané odstíny dobře do sebe zamícháte, vznikne vám velmi vkusně vypadající stromeček. Barvy můžete navěsit i podle odstínu vzestupně nebo naopak. Pokud nahoře začnete nejtmavší barvou, dole zakončíte tou nejsvětlejší. Uvidíte, že se na takovém vánočním stromečku pěkně vyřádíte.

Vánoční dekorace 2018

Pokud si opravdu zvolíte duhové Vánoce, nezapomínejte i na ostatní dekorace. Adventní věnec bude nejlépe ladit, pokud ho doladíte do stejných barev, jako máte na stromečku. Nejlépe vynikne na jednoduchém stole bez dalších barevných dekorací. Jako neutrální barvu kdoladění vánočního interiéru doporučujeme bílou.


Přečtěte si také