Trendy

19. srpna 2019 08:00

Markéta Kašková

Vyšívané dorty: Snědli byste takovou nádheru?

Patrové dorty a muffiny snad nikdy nepřestanou být trendy. Internet je přehlídka nejrůznějšího zdobení a sladkých dekorací, na které člověk dostane chuť z pouhého obrázku. Food bloggerka Leslie Vigil vylepšila své dorty k dokonalosti. Začala je totiž vyšívat.

Možná i vy vlastníte nejeden ručně vyšívaný ubrus od prababičky, babičky či maminky. Vyšívání je tu s námi přes generace a krása této činnosti se nedá zpochybnit. Nyní se jej snaží napodobit i zcela odlišné obory, jako je tattoo art nebo gastronomie. A právě u jídla, konkrétněji u pečení, zůstaneme.

Food bloggerka Leslie Vigil je bezesporu velmi talentovaná osoba, která se dělí o svá dokonalá dortová díla na Instagramu. Můžeme u ní zhlédnotběžné zdobení sladkých pochoutek, alei výzdobu netradiční a pro mnoho z nás vyrobenou složitější technikou.

Zdobenípřipomínajícíruční vyšívání

Leslie Vigil se popisuje jako dortová umělkyně a pravděpodobně pro ni ani neexistuje lepší popis. Pro svou nedávnou pestrou sbírku Tapestry Cakes použila tenké vrstvené linky tak, aby připomínaly vyšivky.

Inspirace přírodou

Šikovná pekařka miluje přírodu, což je zjejích profesionálních výtvoru evidentní. Instagramový účet neobsahuje vpodstatě jiné vzory, než ty inspirované zahradou a zelení. Svou tvorbu vypilovala ktakové dokonalosti, že mnohdy ani není poznat, že se nejedná o živé rostliny.

Na dortech bychom našli nejrůznější květiny, symetrické vzory a krásné listy. Podívejte se do naší galerie a nechejte se inspirovat například na narozeninovou oslavu, kde můžete předvést své vyšívání na kusu moučníku.

Další články:


Přečtěte si také