návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Malý byt jako vysněné místo k životu: Martina Pištěláková zařídila elegantní interiér pro mladého muže

, Vydáno: 31.07.2019
Elegantní bydlení pro mladého muže
Autor: martinadesign.cz Elegantní bydlení pro mladého muže
Malý byt už nepředstavuje jen startovací střechu nad hlavou, vyplatí se do něj investovat. Designérka Martina Pištěláková, známá z pořadu Jak se staví sen, zařídila dvoupokojový byt pro mladého muže v nadčasovém a elegantním stylu.

reklama

Byt o ploše 50 m2 je dispozičně řešený jako 2+kk. Martinin tým celý interiér přizpůsoboval požadavkům klienta tak, aby se mladému muži v bytě spokojeně a pohodlně bydlelo. Díky tomu se mohly volit ryze pánské barvy a drsnější materiály.

Ložnice je prostorná a jde do ní hodně světla.
Autor: martinadesign.cz Ložnice je prostorná a jde do ní hodně světla.

„Každý klient má jiné přání a potřeby. Mladí lidé většinou nemají předchozí zkušenost se zařizováním interiérů s profesionálem a také je hodně důležitý finanční budget, který mají většinou nastavený a nelze ho překročit,“ říká Martina. Dále mají mladí lidé v takto malých bytech individuální přání, které je potřeba vyslyšet. Běžně se může jednat například o rozkládací sedačku v obývacím pokoji, aby si návštěva měla kam lehnout a nebyla potřeba nafukovat matrace.

Zrcadlo opticky zvětší prostor.
Autor: martinadesign.cz Zrcadlo opticky zvětší prostor.

Kov a borová překližka

Stěžejním prvkem interiéru jsou železné konstrukce, které propojují celý byt od zádveří přes knihovny a televizní stěnu v obývacím pokoji až po ložnici. Hlavním přírodním materiálem je pak borová překližka, která se objevuje na stole, skříních a krytu digestoře. Původní návrhy zařízení bytu developerem nebyly zcela šťastné. Klasický problém představovalo v takto dlouhém prostoru rozmístění kuchyně a jídelního stolu. Martina dispozici kuchyně lehce otočila a s klientem se domluvili na řešení stolu pro 2 osoby, který prostorově kuchyni a obývacímu pokoji pomohl více než sezení pro 4. Díky stolu, který však nemá nohu, je možné si sednout i z čela, takže minimálně 3 lidé se ke stolu pohodlně vejdou.

Houpačka oživila interiér.
Autor: martinadesign.cz Houpačka oživila interiér.

Houpačka v interiéru

Ne každý má v bytě houpačku. Martině se tento zajímavý prvek do bytu podařilo umístit. „Byt byl totiž prostorově velmi těsný na to, co bylo potřeba umístit. Houpačka tak dala možnost dalšího případného sezení a možnosti odkládajícího prostoru vedle sedačky,“ prozradila designérka.

Podívejte se do fotogalerie na výsledek práce Martina Design.

Další články:

Martina Pištěláková o projektu

3 pokoje, 3 děti a 3 různé interiéry: Martina Pištěláková ukazuje, jak skloubit odlišná přání sourozenců

Terasa v Prague Marině a Martina Pištěláková

Terasa od Martiny Pištělákové: Jak si zařídit útulný koutek na čerstvém vzduchu

reklama

Článek je zařazen v: Martina Pištěláková , Jak se staví sen , JSSS , terasa , balkón , Terasa v Prague Marině , Prague marina , Terasa v městském bytě , inspirace balkón , bydlení , byt , dům , nákup nemovitostí , kupní smlouva , realitní makléř , realitní kancelář , předělání bytu , chlapecký byt , byt pro mladého muže , muž , bydlení pro muže , mužský interiér , Martina Design

reklama

Přečtěte si také