Bydlení

31. července 2019 14:00

Markéta Kašková

Malý byt jako vysněné místo k životu: Martina Pištěláková zařídila elegantní interiér pro mladého muže

Malý byt už nepředstavuje jen startovací střechu nad hlavou, vyplatí se do něj investovat. Designérka Martina Pištěláková, známá z pořadu Jak se staví sen, zařídila dvoupokojový byt pro mladého muže v nadčasovém a elegantním stylu.

Byt o ploše 50 m2 je dispozičně řešený jako 2+kk. Martinin tým celý interiér přizpůsoboval požadavkům klienta tak, aby se mladému muži vbytě spokojeně a pohodlně bydlelo. Díky tomu se mohly volit ryze pánské barvy a drsnější materiály.

„Každý klient má jiné přání a potřeby. Mladí lidé většinou nemají předchozí zkušenost se zařizováním interiérů s profesionálem a také je hodně důležitý finanční budget, který mají většinou nastavený a nelze ho překročit,“ říká Martina. Dále mají mladí lidé vtakto malých bytech individuální přání, které je potřeba vyslyšet. Běžně se může jednat například o rozkládací sedačku v obývacím pokoji, aby si návštěva měla kam lehnout a nebyla potřeba nafukovat matrace.

Kov a borová překližka

Stěžejním prvkem interiéru jsou železné konstrukce, které propojují celý byt od zádveří přes knihovny a televizní stěnu v obývacím pokoji až po ložnici. Hlavním přírodním materiálem je pak borová překližka, která se objevuje na stole, skříních a krytu digestoře. Původní návrhy zařízení bytu developerem nebyly zcela šťastné. Klasický problém představovalo v takto dlouhém prostoru rozmístění kuchyně a jídelního stolu. Martina dispozici kuchyně lehce otočila a sklientem se domluvili na řešení stolu pro 2 osoby, který prostorově kuchyni a obývacímu pokoji pomohl více než sezení pro 4. Díky stolu, který však nemá nohu, je možné si sednout i zčela, takže minimálně 3 lidé se ke stolu pohodlně vejdou.

Houpačka v interiéru

Ne každý má vbytě houpačku. Martině se tento zajímavý prvek do bytu podařilo umístit. „Byt byl totiž prostorově velmi těsný na to, co bylo potřeba umístit. Houpačka tak dala možnost dalšího případného sezení a možnosti odkládajícího prostoru vedle sedačky,“ prozradila designérka.

Podívejte se dofotogalerie na výsledek práce Martina Design.

Další články:


Přečtěte si také